Kripto Para

Bitcoin’in fiyatı: Bu metrikler bu hafta belirleyici faktör mü?

Balina etkinliği, Bitcoin’in fiyatının hangi yöne hareket edeceğini belirler. Bu tamamen doğru olmayabilir, ancak bir ani çökme veya fiyat düşüşü durumunda, fiyat üzerinde en büyük etkiye sahip olan budur. Zincir üstü ölçüm verilerini kullanan destekler ve dirençler, Bitcoin’in fiyatının 30000$ seviyesinin altına düşmeye devam edebileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, düşen döviz rezervleri yükseliş anlatısını destekliyor. CryptoQuant’tan alınan verilere dayanarak, Bitcoin döviz rezervleri bu hafta daha da düştü.

BTC Değişim Akışları | Kaynak: CryptoQuant

Döviz rezervlerindeki bu düşüş, sonraki haftalarda 40000$’lık fiyat geçişi kilit direncinin anlatısını destekliyor. Önceki düşüş sırasında, birkaç alım yapıldı ve birikme 38.000 doların altında gerçekleşti, bu, bunun direnç olarak görülmesinin önemli bir nedeni.

Son iki hafta içinde, büyük cüzdan girişleri sürekli olarak düştü ve büyük yatırımcılar tarafından düşen birikim ile Bitcoin üzerindeki satış baskısı artabilir. Borsalar arasındaki mevcut oynaklık ve talep, satış baskısını emdi. Ek olarak, borsalar arasındaki azalan hakimiyet ve ticaret hacmi, talepte bir düşüş olabileceğine işaret ediyor. Düşen fiyat hareketi bir altcoin rallisinin yolunu açabilir, ancak %10 Bitcoin üzerinde tutan portföyler için bu kısa vadeli karlılığa bir darbedir.

Bitcoin’in fiyatı, düşük karlılıktan kurtuldu ve borsalar arasında yüksek likidite ve oynaklığın desteğiyle düşüşler yaşadı. Benzer şekilde, Bitcoin için kısa vadeli Net gerçekleşmemiş kar kaybı, mevcut durumun kapitülasyon olduğunu gösterdi.

Large wallet inflows suggest bullish future for Bitcoin's price

Bitcoin kısa vadeli NUPL | Kaynak: Glassnode

Geçmişte, grafiğin eğilimlerine dayanarak, 2011, 2014 ve 2018’de birkaç kez meydana gelen hızlı bir ralli ve toparlanma izledi. Grafikteki mevcut kapitülasyon 2019’da gözlemlenene benzer ve bunu bir fiyat rallisi izledi.

İzole edildiğinde, büyük cüzdan girişleri aşağı yönlü bir anlatım sunar, ancak diğer ölçümlerle birleştiğinde, yatırımcılar kısa vadede Bitcoin’in fiyatı konusunda büyük ölçüde yükselişe geçer. Düşüş, perakende ve kurumsal yatırımcılar için bir birikim fırsatı olarak hizmet etti ve Bitcoin edinmenin ortalama maliyetini düşürdü ve karlılığı artırdı. Bu, ardışık düşüşler yoluyla biriken, HODLers tarafından da kullanılan bir stratejidir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: