Kripto Para

Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketi bu temel yönlere bağlı olacaktır.

Zirvede büyük bir düşüş, korku ve endişe ve bir patlama ile geri dönen bir süperstar girişi, geçtiğimiz hafta boyunca Bitcoin’in fiyat hareketini hemen hemen özetliyor. King Kripto paranın aşağı yönlü yörüngesi, piyasa genelinde bir düşüşe ve büyük bir düşüş piyasasına yol açtı. Ancak volatilitenin oyunun adı olduğu bu kripto aleminde hiçbir şey kalıcı değil. Bitcoin’in 30 bin dolarlık bölgenin altındaki baskısı da uzun sürmedi ve varlık kısa süre içinde 24 saat içinde %6,25 kazançla güçlü bir geri dönüş yaptı.

Bitcoin için 4 saatlik grafiklere daha yakından bir bakış, yalnızca Kripto para kaydının iyi kazançlar sağlamadığını, , aynı zamanda yukarı yönlü yörüngenin de onu 31 bin dolarlık desteğin üzerine çektiğini gösterdi. Ayrıca, fiyat artışlarıyla birlikte bilanço hacmindeki (OBV) bir artış, kısa vadeli bir yükseliş eğilimini doğruladı. 4 saatlik grafikteki OBV, en son Aralık 2020’de görülen 1.294 milyonluk düşük seviyeler kaydetmişti.

Ancak hacimdeki büyüme fiyat artışını destekledi. Ayrıca, ticaret hacimleri de iyi kazançlar kaydetti ve en son iki mum bu ayın en uzun yeşil mumları oldu.

Kaynak: BTC/USD İşlem Görünümü

Analist ve yatırımcı Scott Melker, yakın tarihli bir videoda Bitcoin’in kapalı kanal aşağı yönlü yörüngesini vurguladı. BTC 30 bin seviyelerindeyken bunun kısa devre yapanlar için iyi bir fırsat olduğuna inansa da, 4 saatlik grafikte 31 bin – 32 bin dolar seviyelerinin üzerinde sürekli bir yeniden test ilginç bir senaryo olabilir.

dedi.

“BTC 30K’nın üzerinde (20 Temmuz’un sonuna doğru) kapanış çok ilginç bir senaryo. Bu, tüm düşüşler arasında gerçekten yükseliş sinyali.”

Ancak analist, BTC’nin tekrar 30 bin dolar seviyesinin altına düşmesi durumunda bir sonraki desteğin 28.600 dolar olacağına dikkat çekti.

Kaynak: Scott Melker Youtube

Melker ayrıca Bitcoin hakkındaki dış haberlerin çoğunun, OpenSea’nin 100 milyon dolar toplaması ve JP Morgan’ın büyüyen blok zinciri için yeni insanları işe alması gibi “oldukça fazla yükseliş” olduğuna dikkat çekti. iş . Başka bir rapor, kurumsal yatırımcıların kriptoya artan ilgisini ortaya çıkardı ve dahası, Rothschild Investment, daha büyük Bitcoin ayı piyasasındaki diğer yükseliş sinyalleri arasında Bitcoin maruziyetini üçe katladı.

Fiyat hareketinin yanı sıra, diğer bazı metrikler de en iyi kripto için bir toparlanmaya işaret etti. Örneğin, Bitcoin’in gerçekleşen karı sadece bir günde neredeyse iki kat artış gördü. Bununla birlikte, Bitcoin’in NVT oranı, varlığın bir tür sürdürülemez bir balon olduğuna işaret ederek önceki seviyelerinin üzerinde sallandı.

NVT oranı, yazının yazıldığı sırada, daha yeni seviyelerinden önemli bir düşüş gördü. Sonuç olarak, MVRV’nin düşmesi, BTC’nin değerinin düşük olduğu anlamına geliyordu. Bu düşük MVRV seviyeleri en son Ağustos 2020’de görüldü. 

Kaynak: Glassnode

Bitcoin analisti Benjamin Cowen, en azından kısa vadede oyunu en iyi Kripto para için değiştirebilecek bir piyasa trendini hemen fark etti. , Bitcoin için para arzının 2017’den önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini test ettiğini sundu. Cowen,

dedi.

“Dolaşımda daha fazla dolar olduğunda, kesinlikle bir etkisi olabilir. Para arzını hesaba katarken, Bitcoin şu anda 2017’den önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini test ediyor. Bu aslında Bitcoin’in tarihinde ilk kez, geri dönüyor ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini test ediyor.”

Para arzı 2017 seviyelerine düşmüş olsa da Cowen, bunun daha fazla aşağı yönlü oynaklık ve ters yönlü oynaklık içermesine rağmen, tüm döngünün 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden aşağı gitmeyeceği ve sonra iki yıl orada kal. Analiste göre daha makul bir senaryo, bu düşük seviyelerin test edilmesi ve ardından bazı kısa vadeli konsolidasyon ve yukarı hareket olabilir.

Sonuç olarak, Bitcoin zor durumda görünüyordu ve bu, kral Kripto para için çılgın bir döngü gibi görünüyor. Gelecekteki fiyat hareketi, para arzı ve ticaret hacimleri gibi önemli göstergelere bağlı olacaktır. O yüzden bunlara dikkat etmekte fayda var.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: