Kripto Para

Bitcoin’in ölüm haçı: ‘Artık bundan kaçınamaz mısınız?’

“Tarih tekerrür eder, önce trajedi, sonra komedi olarak” derler. Bitcoin geçmişte birkaç ölüm geçişinin üstesinden geldi, ancak bu sefer potansiyeli nasıl ortaya çıkacak? Her zaman olduğu gibi korkunç mu olacak yoksa piyasa beklenmedik, ders kitabının dışında bir hamleye mi tanık olacak?  

Tarihsel olarak, Bitcoin’in ölüm geçişleri, fiyatı belirgin   olumsuzluk kaydettikten hemen sonra meydana geldi. Nitekim, Bitcoin’in fiyatı neredeyse bir aydır kaygan bir eğimde ve beklendiği gibi, potansiyel bir ölüm haçının eşiğinde.  

Amsterdam merkezli teknik analist Michaël van de Poppe son ​​analiz videosunda benzer satırlar hakkında yorum yaparak ,

“Ölüm haçı gerçekleşecek. Bundan daha fazla kaçınılamaz.”

Bitcoin 2013’te zirveye ulaştığında, ölüm çaprazının gerçekleşmesi 135 gün sürdü ve bu süre zarfında fiyat %73 düştü. Ölüm çaprazı düşüş eğilimini teyit ediyor ve daha da derin bir düşüşten önce geliyor.

2017’de ölüm haçının gerçekleşmesi 107 gün sürdü. BTC’nin fiyatı 20.000 dolarlık zirvesinden %70 düştü ve çapraz gerçekten gerçekleştiğinde, kripto para %65 daha düşüş kaydetti.  

Benzer bir şekilde, Bitcoin Haziran 2019’da zirveye ulaştığında, BTC için bir ölüm haçı ile karşı karşıyayken ve çapraz gerçekleşmeden önce 149 gün sürdü, Kripto paranın fiyatı %53 düştü ve aşağı yönde ek %55 düzeltme yaşadığını bildirdi .  

Kaynak: Twitter

Yukarıda belirtilen eğilime göre, Bitcoin, zirvesinden 107 ila 149 gün sonra bir ölüm geçişi gerçekleştirir. Tarih tekerrür edecek olursa, bu yılki potansiyel ölüm çaprazlaması muhtemelen Temmuz sonu veya Eylül başı (yukarıdaki tabloda gösterilen kırmızı alan) arasında herhangi bir zamanda gerçekleşebilir.  Bununla birlikte, t radarcısı ve analist Rekt Capital başka bir olasılığa işaret etti ve yakın zamanda tweet attı,

Nitekim, Bitcoin bu yıl Nisan ayındaki 64.000 dolarlık zirvesinden bu yana zaten %54’ten fazla düştü ve çaprazlama hemen gerçekleşseydi, fiyatı 18.000 dolara kadar düşecekti. geçmiş eğilimler hakkında).  Poppe ayrıca şu yorumu yaptı,

“Bitcoin şu anda çok yükseliş yapısında değil. Bu kesinlikle bir güç işareti değil.”

Bununla birlikte, Bitcoin geri çekilir ve yükselmeye devam ederse, çaprazdan kaçınılabilir, ancak Poppe’a göre bu şu anda pek olası görünmüyor. Bununla birlikte, ölüm haçından sonra ne olabileceğine dair olası senaryoya işaret ederek,  

dedi.

“Bitcoin, 2019 ve 2013’te olduğu gibi ölüm çaprazından sonra dengelenirse ve hemen ardından tekrar yukarı çıkarsa, yukarıya döner ve altın haçı alırız.”

Basın zamanında, Kripto para 33.000 $ aralığında işlem görüyordu ve son 7 gün içinde %10.07’lik bir düşüş kaydetti.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: