Kripto Para

Bitcoin’in yakın vadeli fiyat hareketi bu üç seviye tarafından belirlenecek

2017’de Bitcoin ‘ün ani yükseliş ve düşüşünden bu yana, çoğu yükseliş-düşüş döngüsüne seviyeler açısından bakıldı. Direnç ve destek seviyeleri her zamankinden daha önemli. Dahası, bazı analistler büyük bir arızadan önce keskin sinyalleri de tanımlayabildiler.

Mevcut piyasa söz konusu olduğunda, Bitcoin , özellikle de başka bir patlayıcı olaydan önce gelebileceğinden, henüz en kritik dönemecine giriyor olabilir. Geriye kalan tek soru şu: Olumlu bir yönde mi yoksa bir yatırımcının kabusu mu olacak?

Bitcoin Günlük Tablosu 

Kaynak: Ticaret görünümü

Seviyelerden bahsettiğimiz için öncelikle son 30 günde neler olduğunu gözlemleyeceğiz. Bitcoin, Haziran ortasından bu yana ilk kez 3 günlük yeşil bir günlük mum kaydetti. Mevcut yükseliş momentumu, diğer önemli işaretlerin de yeşil renkte yanıp sönmesiyle güçlü.

20-dönem EMA, 19 Mayıs’tan beri ilk kez bir eğimde 20-MA ile bir ciro gerçekleştirdi. Haziran ayında düşüş sırasında bir geçiş görüldü, ancak bir eğim sırasında aynı seviyenin üzerindeki hareket, yükseliş anlatısına katkıda bulunuyor.

Şimdi seviyeler hakkında konuşalım. Oyunda üç kritik seviye var – 30.000 dolar, 36.500 dolar, 40.000 dolar. Bu fiyat aralıklarını daha önce tartışmıştık, ancak bağlam, yazının yazıldığı sırada biraz değişmişti.

Üç Düzeyin Öyküsü

30.000$ aralığının gösterdiği güç çok büyük. Bitcoin fiyatı, 19 Mayıs’tan sonra 3 kez destek aralığını test etti ve her seferinde güçlü bir sıçrama izledi. Bu, 4. kez olmayabileceği anlamına gelir. Bir varlığın 4 kez destek aralığından geri dönmesi çok nadirdir. Dolayısıyla, başka bir çöküş, taşkın kapaklarını 24.000 dolara açabilir.

Bunun ışığında, 36.500 dolarlık direncin önemi de stratejik olarak artıyor. Bitcoin en son 12 Haziran’da 36.500 dolar değerindeydi. Üzerinden bir aydan fazla zaman geçti ve seviye 30-40 günlük dönemde sadece bir kez test edildi. 36.500 doları kırmak ve bu fiyat seviyesinin üzerinde bir günlük mumu kapatmak, sabırlı yatırımcılara yeni bir güç seviyesi getirecektir.

OTC akışı da hızlanabilir ve yatırımcılar bu seviyeyi korumak için ellerinden geleni yapabilir. Bu nedenle, 40.000 doları görmeden önce şu anda 36.500 dolar acil hedef olmaya devam ediyor.

Son olarak, 40.000$ seviyesi var. Bu seviye, Ekim-Şubat rallisinde de piyasanın zirvesi olduğu için öne çıktı ve ardından Bitcoin biraz düştü. 40.000 doların üzerindeki bir hareket doğrudan geçersiz kıldığı ve 30.000 dolarlık başka bir yeniden test olasılığını azalttığı için hala önemini koruyor.

40.000 doların üzerinde bir hareket doğrudan bir altcoin rallisini de tetikler ve kollektif endüstri artan satın alma baskısından faydalanır.

Oynaklık için devrilme noktası mı?

Cryptohopper ticaret botunun CEO’su ve Kurucu Ortağı Ruud Feltkamp kısa süre önce AMBCrypto’ya verdiği demeçte,

“Bitcoin için 30 bin dolar seviyesi psikolojik olarak güçlü bir sınır, bu yüzden fiyatın önemli ölçüde sıçraması şaşırtıcı değildi. Ayrıca Bitcoin’i tekrar kabul edeceklerini açıklayan Elon Musk ve Tesla tarafından da desteklendi, ki bu şimdi fiyatın “düşük” olduğu için çok taktiksel. Bu boğa koşusunun 2017’dekine ne kadar benzediğini not etmek ilginç. Bu boğa döngüsü aynı modeli izlerse, dibe yakın olmalı ve yakında 50 bin doların üzerine güçlü bir sıçrama görmeliyiz.”

Bu nedenle, Bitcoin muhtemelen fiyat yolunun ekseni tekrar değişmeden önce son köşeyi dönüyor. Piyasayı takip etmek artık her zamankinden daha önemli.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: