Kripto Para

Bitcoin’in Yükselişi, Google Rekoru Getirdi!

© Reuters.

Lider kripto para birimi (BTC) kesinlikle beklenmeyen bir yükseliş yaşadı ve dün gece 9.700 dolar seviyesinden başlayan rallisinde 10.300 dolara kadar çıkmayı başardı.

Bitcoin 10.300 Doları Gördü!
Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %5,44’lük yükseliş yakalayan BTC’nin bu ani artışı, doğal olarak insanların Bitcoin’i aratmasına sebep oldu. Google (NASDAQ:) üzerindeki Buy Bitcoin (Bitcoin satın al) ifadesinin arama oranı, son günlerin ve ayların rekorunu kırdı.

Bu ifade aynı zamanda bireysel yatırımcıların akın akın kripto para sektörüne girmeye çalıştığının da göstergesi olarak biliniyor. Piyasaya yabancı olan ve nereden BTC satın alacağını bilmeyenler, yaşanan artış sonrası pastadan pay almaya çalışıyorlar.

Bitcoin’in 10.000 doların altına düşmesi birçok kişiyi korkutsa ve endişelendirse de, BTC aslında daha önceki boğa koşularında da hafif düzeltmeler yaşamış ve adeta nefes almıştı. Ancak şu an birçok indikatör ve veri BTC’nin önümüzdeki günlerde de yükseliş yaşama ihtimaline sahip olduğunu gösteriyor.

Alistar Milne’nin paylaştığı tweet içerisinde Buy Bitcoin ifadesinin aslında son 12 ayın rekorun kırdığı görülüyor. İlgili tweet’in altına gelen yorumlarda da Bitcoin kelimesinin dünya çapında trending olduğu ve Afrika içerisinde bile en çok konuşulan ve aranan konular arasına girdiği vurgulanmakta. Piyasaların bugün yeniden açılması belki de BTC’yi 11.000 dolara kadar taşıyabilir.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı