Kripto Para

Bitwise, ABD’deki uzun Bitcoin-ETF başvuru sahipleri arasına katıldı.

bitcoin tabanlı borsada işlem gören fonlar veya ETF için 18’den fazla başvuru Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna ( SEC ) yapılmıştır. Henüz hiçbiri onaylanmadı.

Pekala, bu daha fazla şirketin başvuruları dosyalamaya devam etmesini caydırmıyor gibi görünüyor. Bitwise Endeks Hizmetleri, yatırım yönetimi şirketinin bir bölümü şu anda topluluk içinde trend oluyor. Yakın zamanda ABD SEC’e bir bitcoin ETF başvurusu yaptı.

Dosyaya göre, Bitwise Bitcoin Strategy ETF, vadeli işlem sözleşmeleri yoluyla “uzun vadeli sermaye takdiri sağlamaya çalışıyor”. Söz konusu fon doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmaz. Yatırımcılar, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ( CFTC ) tarafından onaylanan emtia borsalarında işlem gören standartlaştırılmış, nakit ödemeli BTC vadeli işlem sözleşmelerine dolaylı yatırımlar yoluyla önde gelen kripto para birimine maruz kalacaklardır.

Nakit ödemeli vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapmanın yanı sıra, bitcoin’e maruz kalma sağlayan havuzlanmış yatırım araçlarına ve Kanada’da listelenen fonlara da yatırım yapabilir.

Bunu söyledikten sonra, SEC Amerika BirlVerge Devletleri’nde herhangi bir Bitcoin ETF’sini onaylamadı. Buna rağmen, SEC başkanı Gary Gensler , piyasa ile ilişkili riskleri öne sürerek spot ETF yerine bir Bitcoin vadeli ETF’sini onaylamaya biraz ilgi gösterdi.

Söylemeye gerek yok, farklı şirketler şimdiden “ daha dost ” ülkelerde alternatifler aramaya başladılar. Örneğin, dijital varlık yöneticisi Ark Invest ‘ün ARK Yeni Nesil İnternet ETF’si , Candian Bitcoin ETF’lere yatırım yapmayı düşünüyor. Bu kesinlikle ani bir karar değildi. Başvurusu birkaç aydır onay incelemesi altında.

Görünüşe göre bu uzun bir bekleyiş olabilir. Ama ne kadar? Kimse bundan emin görünmüyor. Ona karşı yapılan tüm spekülasyonlar ve eleştirilerden bağımsız olarak düzenleyici bekçiler bile değil. Bitcoin ETF için başvuruda bulunan bir başka şirket örneği, Fidelity Investments . Bloomberg’e göre, firma SEC ile özel bir toplantıda r için bir Bitcoin ETF onayını zorladı.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: