Kripto Para

BlackRock, işlemlerinde Blockchain teknolojisini kullanacak Yazar Muhabbit

© Reuters. BlackRock İşlemlerinde Blockchain Teknolojisini Kullanacak!

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi kripto para sektörüne olan ilgisine devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda iki büyük madencilik şirketinden önemli meblağda hisse alan BlackRock bu kez bir Blockchain şirketi ile anlaşıyor. Axoni Blockchain tarafından yapılan açıklamaya göre, BlackRock hisse senedi swap işlemlerini yönetmek için Axoni’nin Veris Blockchain’inden yararlanacak. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, ağda ve ’a katılmakta. İki finans devi de, sırasıyla A ve B Fonlama Serilerinde New York merkezli Axoni’ye yatırım yapmıştı.

İlk olarak Aladdin’e entegre edilecek

Açıklamaya göre ilk olarak BlackRock, Axoni’nin yazılımını kendi işletim sistemi Aladdin’e entegre ederek “dahili olarak” kullanacak. Basın açıklamasında BlackRock’ın yakın gelecekte Veris’i kendi müşterilerinin kullanımına sunmayı hedeflediği de yer alıyor.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi unvanına sahip olan şirketin Global Yatırım (IS:) Operasyonları kolunun COO’su Mark Cox’a göre Axoni, hisse senedi swap’leriyle başlayarak BlackRock’ın yatırım hayatındaki riskleri azaltarak ölçeklenebilirliğini oluşturmasına yardımcı olacak.Axoni OTC Piyasaları Başkanı Carl Forsberg de bu iş ilişkisi hakkında yorumda bulundu. Forsberg BlackRock’ın “standartlaştırılmış ticaret sonrası swap veri modelleri ve iş akışlarının benimsenmesini sağlayarak Veris ağının verimliliğini önemli ölçüde artıracağını ifade etti.

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu