Kripto Para

BlockFi radara girdikten sonra New Jersey’deki AG, ‘Kimse ücretsiz geçiş alamaz’ diyor

Amerika BirlVerge Devletleri’ndeki düzenleyici coşku, New Jersey Başsavcı vekilinin kripto kredi platformu BlockFi’ye Özet Durdurma ve Vazgeçme Emri yayınlamasının ardından Pazartesi günü azalmadan devam etti. New Jersey merkezli finansal hizmetler platformundan eyaletteki Faiz Hesabı (BIA) operasyonlarını askıya alması istendi ve ajans kayıt dışı menkul kıymetlerin satışını gerekçe gösterdi.

raporuna göre, New Jersey Menkul Kıymetler Bürosu BlockFi’den eyalette yeni faiz hesabı kullanıcılarının kabulünü durdurmasını istedi. Bunun nedeni, ajansın, platformun kayıtlı olmayan menkul kıymetler satarak kripto operasyonlarını kısmen finanse ederek ve kolaylaştırarak ilgili menkul kıymet yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla ilgili iddiasıdır.

Sözü geçen raporda kaynak olarak tarihsiz ve yayınlanmamış bir taslak beyan gösterilirken, BlockFi CEO’su Zac Prince de bu sabah Twitter ‘teki haberi doğruladı. Eyaletteki mevcut müşterilerin platformun hizmetlerine sınırsız erişime sahip olmasına rağmen, emrin milyarlarca dolarlık firmayı 22 Temmuz’dan itibaren yeni BIA müşterilerini kabul etmeyi bırakması için çağırdığını açıkladı.

CEO, müşterilerinin çıkarlarını koruma taahhüdünü sağlarken ayrıca,

“BlockFi, yasal ve kripto piyasası katılımcıları için uygun olduğuna inandığımız ürünlerimizi anlamalarına yardımcı olmak için düzenleyicilerle sürekli bir diyalog içindedir. BIA bir menkul kıymet değildir ve bu nedenle New Jersey Menkul Kıymetler Bürosu’nun eylemine katılmıyoruz.”

Bu benzeri görülmemiş eylem, özellikle son boğa koşusu sırasında çok hız kazanan bir kripto kredi platformuna karşı türünün ilk örneği. Değerlemesi 5 milyar doların üzerinde olan firma, geleneksel kredi platformlarına kıyasla yüksek getirisi nedeniyle popüler. Faiz oranları, bahis konusu varlığa ve mevduatın büyüklüğüne bağlı olarak %0,25 ile %8,5 arasında değişmektedir.

Geleneksel finansal hizmetler dünyasındaki yatırım araçları, aksine, %1’in altında getiri sunarak DeFi’yi çok daha kazançlı bir seçenek gibi gösteriyor. Rapora göre, taslak bildiride ayrıca, geleneksel bankaların ve aracı kurumların aksine, DeFi platformlarının müşterilerine FDIC veya SIPC sigortası sunamadığı ve yatırımlarını daha riskli hale getirdiği vurgulandı.

AG General Andrew J. Bruck,

“Kurallarımız basit: New Jersey’de menkul kıymetler satıyorsanız, New Jersey’nin menkul kıymetler yasalarına uymanız gerekir. Hızlı gelişen kripto para piyasasında faaliyet gösterdiği için hiç kimse ücretsiz geçiş hakkı alamaz. Biz yatırımcıları korumak için çalışırken, Menkul Kıymetler Büromuz bu konuyu yakından takip edecek.”

Daha fazla inceleme için ton kesinlikle AG tarafından belirlenmiş olsa da, bunun DeFi’ye karşı bir savaş teşkil edip etmediğini söylemek için henüz çok erken. Sonuç olarak, bu emir, diğer Amerikan devletlerinin finansal faaliyetler için kategorize edilmemiş varlıklar sunan platformlarla nasıl başa çıkacağı konusunda bir emsal oluşturabilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: