Kripto Para

BNY Mellon, bu gelişmekte olan borsaya destek vererek kripto müşterilerini hedefleyecek

BNY Mellon, kripto ticaret platformu Pure Digital’i herkese açık olarak destekledikten sonra kripto para ticaretine yönelik bir adım daha attı. Bank of New York Mellon’un bu hamlesi, saklama bankası State Street’in Pure Digital için kendi desteğini açıklamasından üç ay sonra geldi.

Aslında, iki bankacılık devi, Pure Digital’in piyasaya sürülmesinin arkasında altı bankadan oluşan bir konsorsiyuma katıldı. Bu gelişme, kripto para birimlerine artan kurumsal güven ve ilginin bir işaretidir ve aynı zamanda müşterilerin, özellikle kripto yatırımcılarının artan ihtiyaçlarına hizmet etmek için rekabetçi bir yarışın altını çizmektedir.

Saklama bankaları tarafından alınan desteğe ilişkin olarak, Pure Digital CEO’su Lauren Kiley hemen not aldı,

“Tüm üst düzey bankalarla görüştük, ancak saklama bankalarının talebi ilk görenlerden biri olduğunu düşünüyoruz, bu yüzden şimdi daha gelişmişler.”

Desteğin zamanlaması bundan daha uygun olamaz. Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanı son birkaç aydır listeleri alt üst ediyor. Buna rağmen, alıcılar arasındaki ilgi, bu düşüş döneminde kesinlikle arttı. Grafiklerde Bitcoin gibi değerli kriptolara olan talep arttıkça, saklama bankaları eylemi kaçırmak istemezler.

Dahası, raporlarına göre BNY Mellon, müşterileri için yeni dijital varlık hizmeti çözümleri keşfettiğini ve nakit platformunda işlem yapmayı ve ayrıca aşağıdaki gibi diğer hizmetleri sağlamayı planladığını belirtti. teknoloji. Ancak, bunu yaparken yalnız değildir. State Street de benzer bir model uygulamayı planlıyor.

BNY Mellon’un Küresel Döviz Başkanı Jason Vitale’ye göre,

“Dijital varlıklar, önümüzdeki yıllarda küresel pazarlarda yalnızca daha fazla yerlVerge hale gelecek ve bu işbirliği, BNY Mellon’un tüm ticari yaşam döngüsü boyunca müşteriler için dijital varlık kapasitesi geliştirmeye yönelik daha geniş stratejisiyle uyumludur.”

Platformdaki ilk işlem, Pure Digital’in Kurucu Ortağı Campbel Adams’a göre “bir hafta içinde” gerçekleşecek ve bir Bitcoin ticaretini içerecek.

Bu gelişme, başlangıçta kripto para birimleri gibi riskli ve yenilikçi piyasalarla ilişkili olmayan saklama bankalarının anlatısını değiştiriyor. BNY Mellon ve State Street, Pure Digital’in arkasındaki diğer isimsiz bankalarla birlikte, mevcut rekabeti merkezi borsalar biçiminde ele almak için bir nakit kripto para birimi alım satım yeri oluşturacak.

Bu arada, diğer geleneksel varlık yöneticileri de büyük Bitcoin pastasından pay almaya çalışıyor. Son zamanlarda, Bank of America ‘un Bitcoin alım satım Vadeli İşlemlerini onayladığına dair raporlar vardı. Eğer doğruysa, bu bankacılık devini piyasada daha avantajlı bir konuma getirecektir. Bu arada, Fidelity Investments güçlü bir kripto merkezli iş gücü elde ediyor ve ayrıca , Mart 2022’ye kadar hedge fonları için Ether ticaretinin kullanıma sunulacağını duyurdu .

Söylemeye gerek yok, bu güncellemeler, Amerika BirlVerge Devletleri gibi ülkelerde düzenleyici netlik için artan çağrılarla birleştiğinde, muhtemelen yeni bir kripto benimseme dalgasını teşvik edecek.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: