EkonomiHaberlerTürkiye

BofA, Türk bankaları için hedef fiyatlarını güncelledi

Bank of America Analisti David Taranto, yayımladığı bir araştırma raporunda beklenenden erken normalleşen kredi karşılıkları ve TÜFE endeksli tahvillerden gelen desteklerin, zorlu makroekonomik koşullara rağmen Türkiye’deki özel bankalar için gelir artışına işaret ettiğini belirtti.

BofA Akbank, Garanti ve Yapı Kredi için al tavsiyesi verirken bu kararda şirketlerin Döviz likiditelerinin, provizyon karşılama oranlarının ve sermayelerinin durumunun etkili olduğunu ifade etti.

Düşük risk maliyeti, TÜFE bağlantılı varlıklardan gelen destek ve güçlü komisyon performansının yılın ilk yarısında net faiz marjları üzerinde oluşan baskıyı telafi etmekle kalmayıp üzerine de çıktığını belirten Taranto, iyileşen net faiz marjlarının ve komisyonlardaki devam eden performansın kârlılık oranlarında etkili olmasını beklediklerini vurguladı.

Özel bankalar için 2021 hisse başı kârlılık tahminlerini yükselttiklerini belirten Taranto, kamu bankaları için hisse başı kârlılık tahminlerini gelir baskısı nedeniyle düşürdüklerini söyledi.

BofA’nın Türk bankaları için hedef fiyatları ve değerlendirmeleri şöyle:

Değerlendirme Son hedef fiyat Önceki hedef fiyat
Akbank AL 7,65 6,80
Garanti AL 12,80 10,10
Yapı Kredi AL 3,55 3
İş Bankası Nötr 6,70 6,10
Halkbank Endeks altı getiri 4,65 4,55
Vakıfbank Endeks altı getiri 4 4,10

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: