Kripto Para

Borsalar, Kripto Endüstrisinin En Büyük İşvereni


© Reuters.

Kripto alanındaki çalışanların %85’inden fazlası üç ana hizmet alanına odaklanan şirketler için çalışıyor. Yapılan son bir araştırmaya göre bu şirketler borsalar, geliştirme şirketleri ve madencilik firmaları.

Borsalar Baskın
Blockchain Association tarafından desteklenen The Block Genesis’s Digital Asset Human Capital Trends Report’ta yer alan açıklamalara göre Kripto endüstrisinde 100 veya daha fazla çalışanı olan 48 firma var. Raporda yapılan açıklamalarda en büyük işverenin Asya merkezli kripto para borsası Huobi Global olduğu ortaya çıktı. Bunun yanında Huobi’yi, çalışan işçi sayısı bakımından OKEx ve Coinbase adlı kripto para borsalarının takip ettiği bilgisi de yayınlanan raporda yer alıyor.

Öte yandan araştırma sonuçlarına göre kripto para endüstrisinde işveren konumunda bulunan ve bu konumda baskın bir şekilde hareket eden alan, kripto para borsaları olarak karşımıza çıkıyor. Gerçekten de 100’den fazla çalışanı olan işverenlerin yaklaşık %46’sını kripto para borsaları oluşturuyor. Geliştirme firmaları ise bu kategorideki işverenlerin yaklaşık %29’unu oluşturuyor.

Bunların yanında dijital varlık alanı 20.000 çalışanla 2019’da yüksek bir büyüme sergiledi ve profesyonel bir endüstri haline geldi. Ayrıca rapora göre en büyük işverenlerin %67’sinin ABD dışında ikamet ettiği de biliniyor.

Cinsiyet Eşitsizliği
Her ne kadar kripto para endüstri bir büyüme sergilemiş olsa da daha önce bu haberimizde de detaylarını sizlerle paylaştığımız gibi sektörde çok ciddi bir cinsiyet eşitsizliği bulunuyor. Eğer bu durum çözülemezse 5-10 yıl içinde farkın çok büyüyeceği ve ciddi riskler teşkil edebileceği belirtiliyor…

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu