Kripto Para

Borsalardaki Ethereum 2 yılın en düşük seviyesine ulaştı; peki bu fiyatına göre ne anlama geliyor?

Ethereum’un toparlanması, varlık yaklaşık 2.500 $ seviyesinde devam ediyor. Coinmarketcap.com’dan alınan verilere göre piyasa değeri 323.4 Milyar $ seviyesindeydi ve devam eden ralli ile borsalardaki ETH bakiyesi 2 yılın en düşük seviyesine ulaştı. Borsalar arasındaki Ethereum dengesi son aylarda düşmeye devam etti, ancak şimdi düşük bir seviyeye ulaştı. Glassnode’dan alınan verilere dayanarak, Ethereum’un borsalardaki bakiyesi Temmuz 2020’den bu yana istikrarlı bir şekilde düştü ve şu anda 8 Milyon ETH ‘ün altında.

Borsalarda ETH Bakiyesi | Kaynak: Twitter

Borsalardaki Ethereum miktarı, borsalardaki talebi, satış baskısını ve HODLer kompozisyonunu yansıttığı için önemli bir ölçüdür. Arz yüzdesi, Bitcoin’in aralıklı fiyat hareketi ve en iyi DeFi projesinin rallisi ile birlikte son sekiz hafta boyunca düşüyordu. Bu, Ethereum için bir yükseliş sinyalidir.

ETH on exchanges hit a two year low, rally ahead?

ETH Toplam Transfer Hacmi | Kaynak: Glassnode

Zincir üstü Ethereum işlemlerine olan talep, yukarıdaki tabloya göre düştü ve ortalama işlem ücreti düştü. 50 doları aşan birkaç kısa ani yükselişin ardından, ücretler Nisan ve Mayıs 2021’de yüksek bir seviyeye ulaştı. Ücretler, Glassnode verilerine dayalı olarak şimdi 2020 başlarındaki seviyeye geri döndü.

Birkaç zincir üstü etkinlik ölçümünün hacmi hızla azaldı; bu hızlı düşüşe rağmen fiyat satış baskısına direndi. Satış baskısının artması durumunda, Ethereum’un fiyatı, 19 Mayıs’taki flaş çöküşte olduğu gibi 2400 $ seviyesinin altına düşebilir.

EIP 1559 güncellemesinin arzı düşürmesi ve verimi yeniden dağıtması bekleniyor. Bunu takiben, EIP 3074 ve toplamalar bekleniyor. İşlem ücretlerinin önemli ölçüde düşmesi bekleniyor. Ek olarak, birleştirme ve ETH2 POS’un enerji sürdürülebilirliği sunması bekleniyor.

Ethereum’un Bitcoin ile korelasyonu yüksek olmasına rağmen, Ethereum henüz konsolide değil. Bununla birlikte, Bitcoin aralıkta kalmaya devam ettiğinde konsolidasyonun gerçekleşmesi muhtemeldir. Altcoin yatırımcıları yüksek hacimli işlemlerde Sushiswap, Shiba Inu coin ve Sanshu Inu coin satın alırken, Ethereum gibi yüksek piyasa değerine sahip altcoinlerin önümüzdeki iki hafta içinde talepte düşüş yaşaması muhtemel.

Ek olarak, zincir içi aktivitedeki yavaşlama, Defi projelerini ve NFT pazar yeri belirteçlerini de yakaladı. Toplam transfer sayısı ve USD cinsinden transfer değeri önemli ölçüde düştü. Bu nedenle, iki yılın en düşük seviyesine ulaşan borsalardaki ETH dengesi kısa vadede yükseliş gösteriyor.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: