Kripto Para

BTC Kriz Esnasında Yükselebilir!

© Reuters.

ABD Dolarının sınırsız şekilde basılacağı ve ABD vatandaşlarına toplamda 6 trilyon dolara kadar maddi yardım yapılacağı haberleri, gündeme bomba gibi düştü ve şu sıralar Coronavirüs’ten bile çok konuşulmaya başlandı.

ABD’ye de yayılan Coronavirüs paniği ile alınan bu önlemlerin ekonomiyi 2008 yılından bile daha kötü bir duruma sürükleyeceği gerçeği hastalığın önüne geçmiş gibi gözüküyor. Sıkı bir (BTC) eleştirmeni ve altın savunucusu olan Peter Schiff de yaşanan bu son durum hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve gündeme katkı sağladı.

Euro Pacific Capital CEO’su Schiff, daha önce Bitcoin’in bir ponzi olduğunu, değerinin sıfıra ineceğini ve buna benzer birçok açıklamayı yapan kişi olarak da biliniyor. Schiff buna rağmen Anthony Pompliano ile yaptığı güncel röportajında Bitcoin’in kısa vadede yükseleceğini itiraf etti.

ABD Ekonomisi Çökecek, Bitcoin ve Yükselecek
Schiff, altının yükselmesi ile beraber Bitcoin’in de yükselişe geçeceğini vurguladıktan sonra, ABD Doları ve diğer itibari paraların çöküşünün geldiğini de belirtti. Özellikle sınırsız para basan Avrupa ve ABD, bu çöküşün mimarları olacak. Hükümetlerin itibari para balonunu yeniden şişirmeye çalışacağını belirten Schiff, 2008 yılında yaşanan krizi de böyle atlattıklarını ancak artık sonun geldiğini vurguladı.

ABD içerisindeki teşvik paketleri ile beraber sonun hiç olmadığı kadar yakın gözüktüğünü belirten Bitcoin eleştirmeni, Bitcoin kısa vadede yükselse de asıl kazananın altın olacağını söylemeden edemedi.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı