Kripto Para

Bu Bitcoin aşaması hakkında bilmeniz gereken her şey sona eriyor

[ad_1]

Bitcoin’in fiyatı geçen ay düşüş eğilimine girerken, Twitter, kripto topluluğundan “düşüş fiyatı satın almasını” isteyen analistlerle doldu. Dolaylı olarak, kriptonun fiyatı tutarlı bir yatay hareket kaydetti ve kripto varlığının oynaklığı da grafiklerde önemli ölçüde düştü.  

Nitekim, birikim aşaması bir düşüş trendi dönemidir ancak genellikle bir yükseliş trendinden önce gelir. Geriye dönüp baktığımızda, Bitcoin’in fiyatı, grafiklere düşmeden önce Mayıs ayı ortasında 50 bin dolar aralığında geziniyordu. En önemlisi, düşüşün ardından birikim aşaması tüm hızıyla devam ediyor.  

Bununla birlikte, birikim aşaması kendini daha da genişletecek mi, yoksa çoktan sona mı erdi? Devam eden piyasa eğilimine bakıldığında, yukarıda bahsedilen aşamanın en azından kısa vadede neredeyse sona erdiği söylenebilir.  

Benzer satırlar hakkında yorum yapan Pomp Investments’tan Anthony Pompliano yakın zamanda ,  

dedi

“Bu haftanın ana teması, yeniden birikim aşamasının sona ermek üzere olmasıdır.”

Kaynak: Glassnode

Yakın zamana kadar piyasa oyuncuları çantalarını Bitcoin ile doldurmakla meşguldü. Sonuç olarak, kısa vadelilerin satma oranı düşerken, uzun vadelilerin alım yapma oranı arttı. İlginç bir şekilde, hafta boyunca alım oranı satış oranından daha ağır bastı. Şimdi, işler değişiyor ve kâr alma tüm zaman dilimlerinde neredeyse sıfırlandı.

Kaynak: Twitter

Dahası, likidite azlığı arzı değişikliği Mayıs ayında keskin bir düşüşe tanık oldu, ancak son zamanlarda yavaş yavaş diğer yöne doğru ilerliyor. Şimdi, zincir içi teknik analist William Clemente’e göre,  

“Bu metrik, Mayıs sonunda/Haziran başında güçlü bir birikimden dağıtıma oldukça hızlı bir şekilde döndü, çünkü güçlü ellerde görünen çok sayıda Kripto para, fiyat düşüşünün ortasında satıldı.”

Kaynak: Glassnode

Vadeli İşlemler piyasasında Açık Faiz tarafından bir başka ilginç eğilim kuruldu. Yukarıdaki çizelgede belirtildiği gibi HAK “geri çekilmeye” başlamıştır ve bu yükseliş piyasa üzerinde daha da fazla etki yaratacaktır. Analist, bu metrikten daha fazla ne beklenmesi gerektiği konusunda yorum yaparak şunları ekledi:  

“Yukarı veya aşağı yönde güçlü bir hamle yaparsak, bunun büyük ölçüde geri gelmesini beklerdim.”

Ek olarak, madenciler de hafta boyunca satış yaptı ve bu, geçen ayki güçlü birikimin ardından geldi.

“Anladığım kadarıyla, çoğunlukla Çinli madencilerden çok fazla satış geliyor. Bu arzın büyük bir kısmı değil, geçen hafta sadece 4K BTC sattılar, sadece akılda tutulması gereken bir trend değişikliği.”

Analist,  

iddia ederek analizini sonlandırdı

“Valatilite düşüş eğilimi gösteriyor, ancak konsolidasyon modelinden çıkıp güçlü bir hareket aldığımızda, volatilitenin geri geldiğini ve yatırımcıların geri geldiğini göreceksiniz… Sonuç olarak, Takip ettiğimiz birikim ve kâr alma süreci neredeyse tamamlandı.”  

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

[ad_2]
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: