Kripto Para

Bu Bitcoin geliştirmesiyle, işte beklediğiniz şey

Bitcoin’in ikinci katman ödeme protokolü, Lightning network son ​​birkaç yılda kapasitesini hızla genişletiyor. Tanıtıldığından beri, Bitcoin üzerinde daha hızlı işlemlere olanak sağlıyor ve böylece ağın ölçeklenebilirlik sorununu ele alıyor.

Lansmanından bu yana, ağın kapasitesi 1.000 BTC’nin altından 1.806 BTC’ye neredeyse iki katına çıktı. Arcane Research tarafından hazırlanan bir raporda belirtildiği gibi, özellikle bu yıl etkileyici bir artış gördü, Ocak ayından bu yana kapasitesine 806 BTC eklendi.

Kaynak: Arcane Research

Yukarıdaki çizimde görüldüğü gibi, Lightning Network’ün 1.100 BTC’den 1.200 BTC’ye çıkması 39 gün ve 1.700’den 1.800 BTC’ye 5 gün sürdü. Ağ kapasitesi  %20 artarak 1.871,95 BTC’ye, yalnızca bu ay dikkate alındığında 57.000’den fazla kanalda kilitlendi.

Lightning Labs’ Ryan Gentry ‘e göre, son büyüme 4 ana açıdan geldi. Başlangıç ​​olarak, Umbrella, RaspiBlitz ve Voltage adlı üç şirketin, Leo Weese ve Hannah Rosenberg tarafından üretilen bir dizi düğüm ve likidite yönetimi kılavuzuyla işbirliği, ” çevrimiçi ve bağlı bir düğüm alın.” Ayrıca, ,

dedi

“(Bu) bazı süper canlı düğüm koşucu topluluklarının bir Ateş Çemberi ve Plebnet oluşturması için zemin hazırladı. Bu gruplar, bir sonraki LN girişim dalgasının IMO’yu ortaya çıkaracağı ilkel çorbadır… bir sürü tamircilik ve bir sürü harika mem.”

Buna ek olarak, önemli hacim büyümesi, son 30 gün içinde en büyük yetiştiricilerin gördüğü gibi, popüler düğümlere/nodelerden büyük bir sermaye akışı gördü. Gentry’nin tweet’ine göre, popüler düğümler , geçen ay 300 BTC’nin üçte birini oluşturdu.

Ona göre, El Salvador’daki Bitcoin benimseme gelişimi Lightning ağı için çok önemli bir rol oynadı.

Son olarak, insanlar ve şirketler Bitcoin Lightning Network’ü bir ödeme ağından daha fazlası olarak kabul etmeye başladılar. “Bu, satoshilerin yalnızca bir tür veri olduğu teşvik edilmiş bir özel veri ağıdır” diye ekledi ve ayrıca ,

belirtti

Her yönlendirme düğümünün para kazanabileceği dört doğal kaynağı vardır: bitcoin likiditesi, depolama, bant genişliği ve hesaplama. Lightning pool ile likidite tahsis etmek için bir pazar yeri oluşturmaya başladık bile.”

Dolayısıyla, bu kaynaklar gelecekte bir pazaryerinde sunulacaktır. Gentry ayrıca, yukarıda bahsedilen faktörlerin “dönmeye başlayan bir volan” olarak birleştiğini söyledi. Bitcoin alanındaki bu gelişmeyle, beklenebilir:

  • ağda daha fazla kullanıcı
  • içinden daha fazla hacim akıyor
  • düğümleri çalıştıran daha fazla insanı yakalamak için daha fazla ücret
  • daha fazla geliştirici tamir ediyor
  • ağda daha fazla kullanıcı

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: