Kripto Para

Bu Bitcoin metrikleri, önümüzdeki 2 hafta içinde bu fiyat seviyesine bir hamleye işaret ediyor.

Bitcoin’in borsalardaki talebi zincir üstü ölçümlere göre düştü. Ancak, IntoTheBlock’tan gelen geçmişe dönük para giriş/çıkış verileri, girişin %70’in üzerinde olduğunu gösterdi. Bu, fiyatın satış baskısına direnmesinin nedenlerinden biri. Bitcoin’in değişen finansal ölçütleri, mevcut fiyat seviyesinde karlı olan, kar sağlayan adreslerin sayısının daha fazla olduğunu gösterdi.

Fiyat 35.000$ seviyesinde olmasına rağmen, satın alma ve ortalama maliyetlerini düşürme fırsatı olarak çöküşü 30000$’a çıkaran sahiplerin büyük bir yüzdesi var. Bu, fiyatlar toparlanırken ve kripto para birimi toparlanmasını tamamlama yolundayken onu karlı hale getirdi.

Tarihsel Para İçinde/Tükenmiş | Kaynak: IntoTheBlock

Bitcoin sahipliğindeki değişiklik ve mevcut fiyat seviyesinde HODLers karlılığındaki değişiklik, yaklaşan bir Bitcoin fiyat rallisinin işaretleridir. Bir ralliye işaret eden ilk iki metriğe ek olarak, talepteki mevcut düşüş, Bitcoin’in kısa vadede fiyat rallisinin göstergesidir.

Coinmarketcap.com’dan alınan verilere göre fiyat 35.000 dolar seviyesindeydi ve fiyat önemli bir psikolojik destek seviyesi olan 40000 doları aştığından bu muhtemelen değişecekti.

Bitcoin ile Ethereum arasındaki korelasyon 0,9’a geri döndü ve Ethereum’un rallisi Bitcoin’inkine benziyor; Farklı olan, Ethereum’un fiyatının satış baskısına direnmesi ve yaklaşmakta olan Ethereum güncellemesinin yükselişe geçmesi. Bitcoin’in 50000 $ seviyesine yükselmesi, mevcut seviyedeki bu metriklerle daha olasıdır.

Diğer bir önemli ölçü de işlem ücretidir. Nisan 2021’de ortalama Bitcoin işlem ücreti 64 doların üzerindeydi, ancak son 2 ayda değişti. Bitcoin’in işlem ücreti düştü ve bu muhtemelen talebi artıracak, ancak henüz artırmadı.

CoinShares’ten alınan verilere göre, geçen hafta ATH’sinden %45 düştü ve Bitcoin’den 141 Milyon Dolar çekildi. Bitcoin durumunda 40000 doların altında güçlü bir direnç var ve bu fiyat seviyesinin üzerinde satın alınan yüksek hacim, fiyatın bu seviyeyi geçmesi için bir zorluk teşkil ediyor. Ayrıca, yatırımcılar bu fiyat seviyesinde alım yapmazlarsa fiyatın 43000$ seviyesinin üzerine çıkması muhtemeldir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: