Kripto Para

Bu gelişme, Ethereum yatırımcılarının bir miktar kar elde etmelerini sağlayacak

Dünyanın en büyük altcoini, Bitcoin’e kıyasla daha yüksek yüzdeli kazançlar elde etmeyi başardığı için, Ethereum’un korelasyon oynaklığı yayılması bir kez daha başladı. Son 24 saat içinde, ETH’nin değeri, BTC’nin %0,74’lük marjinal yükselişinin aksine %4,8 arttı. Alım, ETH’nin alçalan kanalından kuzeye kırılmasına izin verdi, ancak kazanımlar %23,6 Fibonacci Uzantısında tutuldu.

Ethereum 4 saatlik grafik 

Kaynak: ETH/USD, TradingView

20-SMA’nın (kırmızı) ve aşağı kanalının üst trend çizgisinin üzerinde ETH kırılması anında %4.4’lük bir artış gördü, ancak hareketi 1.979.7 $’lık %23.6 Fibonacci Uzantısında kısıtlandı. Yukarıda bahsedilen Fib seviyesi, 50-SMA (sarı), 12 saatlik 20-SMA (gösterilmemiştir) ve Görünür Menzil’in Kontrol Noktası ile 1.994 $’da çatıştı. Bu nedenle, bu kritik bölgenin üzerinde bir kapanışın, önümüzdeki seanslarda yukarı yönlü bir fiyat dalgalanmasına izin vereceği iddia edilebilir.

200-SMA (yeşil) 2.100 dolar civarında kaldı ve yükseliş sonucunda ETH’nin bir sonraki hedefi olabilir. Fiyatlar %23.6 Uzatmanın üzerinde reddedilirse, fiyatlar önümüzdeki 24 saat içinde 1.900$’a düşebilir.

Akıl Yürütme 

14 Temmuz aşırı satım bölgesine dokunduğundan beri, Göreceli Güç Endeksi, güçlenen bir pazarın işareti olan bir yükseliş trendinde. Yönlü Hareket Endeksi, ETH modelinden kuzeye doğru kırılırken -DI ve +DI çizgileri arasında bir yükseliş geçişi gördü.

Bununla birlikte, 20’lik bir ADX okuması, eğilimin henüz katılaşmadığı anlamına geliyordu. Sıkıştırma Momentumu Göstergesi, düşüş baskısının azaldığını kaydetti ve 10 gün içinde ilk kez dengenin üzerinde bir yükseliş gördü. Bu endekse göre piyasa son üç gün içinde sıkıştı ve beyaz noktaların takip ettiği art arda gelen yeşil çubuklar, yatırımcılar için satın alma sinyalleri sunacak bir gelişme olan ‘sıkma serbest bırakma’ anlamına geliyordu.

Sonuç 

ETH’nin kazanımları, %23.6 Fibonacci Uzantısı (1.979.7 $) ve 4 saatlik 50-SMA (sarı) tarafından mütevazı tutuldu. Momentum henüz yukarı yönlü bir fiyatı destekleyecek seviyelere ulaşmamıştı ancak ilerleme kaydedenler boğalardı. Visible Range’in 1.994$’lık POC’sinin üzerinde bir kapanış, bir sonraki satış baskısı dalgası piyasaya çarpmadan önce fiyatları 200-SMA’ya (yeşil) doğru itebilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: