Kripto Para

Bu hafta sonu başka bir Bitcoin, altcoin piyasası çöküşüne hazırlanmalı mısınız?

Kripto para piyasası için hafta sonu yaşanan çöküş biraz normal bir olaydı. Bitcoin genellikle suçlamaya öncülük etti ve son birkaç ay içinde Cumartesi ve Pazar günleri arasında düzeltmelerin ortaya çıktığı birkaç olay oldu.

Spekülasyonlar, bir hafta sonu düşüşünün ardındaki birçok faktör etrafında dönüyor. Örneğin, hiç kimsenin satış baskısını absorbe etmesine izin vermeyen, hafta sonu kurumsal erişilemezlik hakkında bir anlatı var. Aksine, diğerleri, kısa vadeli yatırımcıların çoğunun hafta sonu kar elde etmek istediğini ve bazen balinaların zayıf elleri salladığını öne sürdü.

Bu makalede, önceden belirlenmiş bir korelasyon olup olmadığını anlamak için diğer istatistiklere daha yakından bakacağız.

Yakın zamanda hafta sonu düzeltmelerimiz oldu mu?

Kaynak: Alım Satım Görünümü

Nitekim, son üç hafta boyunca her hafta sonu.

23 Mayıs’ta toplam kripto para piyasası değeri %8,73 düştü, ancak kısa bir an için neredeyse %21 düştü. 29 Mayıs’ta %5’lik bir düşüş daha kaydedildi ve 5 Haziran’da %3’lük bir düşüş daha görüldü.

Yine de, bazı hafta sonu günleri fiyat düşüşünü kolaylaştırsa da, hafta sonundan önceki ve sonraki günlerde de daha güçlü düzeltmeler olduğunu belirtmek önemlidir.

Şimdi, Ecoinometrics ‘a göre, medyan ve ortalama getiriler, Bitcoin için ilk yarılanmadan bu yana haftanın her günü için aynı aralıkta. Göreceli olarak, haftanın orta günlerinin hafta sonuna göre daha geniş bir dağılıma sahip olduğu da tespit edildi.

Kaynak: Ecoinometrics

Sonuç olarak, Çarşamba, Perşembe ve Cuma, her gün bir mum üzerinde açıktan düşüğe, değer açısından en geniş dağılımı bıraktı.

Bitcoin bu hafta sonu düşerse şaşırmalı mıyız?

Yapısal olarak, Bitcoin önümüzdeki hafta sonu 34.000 $ veya altına düşerse yine rastgele bir tesadüf olabilir. Bitcoin’in yakın zamanda 8 Şubat’tan bu yana en büyük fiyat artışına tanık olduğu gerçeği ışığında, şu anda kripto varlığı başka bir destek aralığı kuruyor.

Kaynak: BTC/USDT TradingView’de

BTC 9 Haziran’da toparlanmasıyla yeni talep bölgesini oluşturduğundan, beklenen hafta sonu düzeltmesi muhtemelen yükseliş perspektifi için ortaya çıkacaktı. Talep bölgesi 34.000-31.000 $ arasında yer alırken, tam tersine dönüş noktası tam olarak belirlenemez. Bitcoin, birlikte yükselmeden önce toplu piyasayı da aşağı itecektir.

Ancak söz konusu muhakeme, başka herhangi bir dış faktör içermediği için yalnızca piyasa yapısına dayanmaktadır. Bitcoin düşüşü için sipariş oluşturmak, ancak piyasa değişken piyasa koşullarında gezinmeye devam ettiği için hala riskli olabilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: