Kripto Para

Bu mahkeme işlemlerinin ardından XRP’nin fiyatı için sırada ne var?

SEC ve Ripple arasında devam eden yasal mücadele, XRP yatırımcıları ve HODLers için bir nevi hız treni oldu. Bu yasal çöküşün bir sonucu olarak altcoin’in fiyatında belirsizlik var. SEC, bu yaptırım eyleminin başından beri XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu savundu.

Son güncellemelerin etkisi, XRP’nin fiyatının son 24 saatte yaklaşık% 5 düşüşle 1,44 $ seviyesinde olmasıdır. Son 24 saatte ticaret hacminde yaklaşık% 50 artış oldu. Altcoin’in fiyatı, coinmarketcap.com verilerine dayanan 3,84 $ seviyesinin ATH’sinin yaklaşık% 62 altında.

XRP’nin Sosyal Hacmi || Kaynak: Lunarcrush

SEC ile Ripple duruşması arasında yapılan güncellemelerin ardından sosyal ses birkaç kez zirveye ulaştı. SEC’in XRP sahiplerinin aslında XRP yatırımcıları olduğu iddiasını takiben, yukarıdaki tabloya göre 16258’e düştü. Bu, kısa vadede yatırım getirisi üzerindeki etkisi göz önüne alındığında XRP HODLers portföyüne yapılan bir saldırıya benzer. (İronik bir şekilde, SEC’in sloganı “yatırımcıları korumaktır”)

HODLers vs Investors: What is the fate of XRP traders

XRP Kısa vadeli yatırım getirisi || Kaynak: Messari

Yukarıdaki tabloya göre, XRP yatırımcıları son 30 günde% 15’ten daha az yatırım getirisi elde ettiler ve bu da onu ilk 10’daki çoğu altcoin’den daha az karlı hale getiriyor. Benzer şekilde, fiyat 1,9 dolar seviyesinde biriken HODLers için, şu anda kârsızdırlar. Duruşmadaki güncellemelerin ardından birkaç ani artışla birlikte oynaklık neredeyse düştü. Aynı zamanda, XRP’nin BTC ve ETH ile korelasyonu% 80’in üzerindedir. Bu, altcoin’in fiyatının spot borsalardaki satış baskısına karşı 1.6 dolar seviyesinde kalmasına yardımcı oldu.

En son dosyalamasında SEC’in verdiği yanıt, XRP yatırımcılarına karşı düşmanca tavrı açıkça ortaya koyuyor. Mahkeme duruşmalarındaki güncellemeler hiçbir şekilde XRP yatırımcılarının çıkarlarını korumadı. Kısa vadeli yatırım getirisinin güncellemelerin ardından daha da düşmesi bekleniyor.

SEC tarafından getirilen yaptırım eylemi hiçbir zaman XRP’nin fiyatını korumayı veya olumsuz etkilemeyi amaçlamamış olabilir, ancak bu yaz neredeyse her orta ila küçük büyük harfli altcoin’in toplandığı bir zamanda XRP’nin fiyat hareketi büyük ölçüde SEC’in Ripple aleyhindeki davasının bir sonucudur.

XRP yatırımcıları bu eyleme spot borsalar arasında tutarlı taleple yanıt verdiler ve piyasa değeri şu anda 51 Milyar $ ‘ın üzerinde, altcoin 7. sırada ve şu anda ilk 10’un altına düşme belirtisi yok.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: