Kripto Para

Bu piyasa faktörü doğru yolda ilerliyor ve Bitcoin fiyatı için ‘çok olumlu’

Stabilcoinlerin özünde fiyat istikrarına bağlı kalması beklenir ve stabilcoinlerin bu yönü onu piyasada duyulan diğer kripto para birimlerinden ayırır. Açık eğilimin gösterdiği gibi, para çekme sonrasında, yatırımcılar artık varlıklarını dijital versiyonda, daha çok sabit para biçiminde tutmayı tercih ediyor.

Görünüşe göre, bu Kripto paraların arzı son zamanlarda dalgalanıyor ve USDT ve UDC’nin beğenileri son birkaç hafta içinde sabit seviyelerinin biraz üzerinde işlem görüyor. Yakın tarihli bir podcast’inde benzer satırlar hakkında yorum yapan, zincir içi analist Willy Woo,  

“Gördüğümüz şey, stabil Kripto paralara çok fazla değer girdi. Fiyat hareketinin resmi yükselişe geçtiğinde geri dönmek için kenarda oturuyorlar. Bu iyi bir resim.”

Yukarıdaki grafikte belirtildiği gibi, USDT 10 Mayıs’ta son zirvesine ulaştı ve sabitlenmiş 1$ işaretinin oldukça üzerinde 1.02$’dan işlem görüyordu. Woo ayrıca şunları söyledi:  

“Sabit paraların bu tarihi ATH türündeyiz ve bu uzun vadeli fiyat için çok olumlu. Çok fazla olumlu yönümüz var ve olumsuz taraf bu aşamada oldukça sınırlı.”

Stablecoin-Bitcoin geçişi: 

Bitcoin açıkça düşük değerli ve işaret edildiği gibi, sabit paralarda çok fazla sermaye atıl durumda. Bununla birlikte, yükseliş piyasasına dair somut bir işaret yok. Devam eden aşamayı detaylandıran Woo,

dedi.

“Kapitülasyon sonrası bir Kripto para birikimi içindeyiz. Pek çok balina dışarı atıldı ve bu paraların yeniden toplanması biraz zaman alacak. Fiyat hareketi iyi görünmeye başladığında, birçok stabil coin geri gelecek.”

Aynı konuda görüş bildiren Glassnode’un kurucu ortağı ve CTO’su Rafael Schultze-Kraft,

“Bu piyasalar tarafından BTC’yi satın almak ve esas olarak fiyatı artırmak için kullanılabilecek çok sayıda barut olduğuna inanıyorum.”

Yatırım stratejisti Lyn Alden, istikrarlı Kripto paralarla ilgili olarak dikkate değer bir başka göç eğilimini daha da özetledi. Tweet attı:

Düşük değerlemenin ortasında BTC’ye değer vermenin “doğru” yolu: 

Bitcoin’e değer vermenin ‘doğru yolunu’ açıkça belirten Woo, esasen ağ değeri ve piyasa değeri gibi faktörleri dikkate alan NVT oranını savundu.   

 

Kaynak: Woobull Listeleri

Yukarıdaki tabloda belirtildiği gibi, NVT oranında çok şiddetli dalgalanmalar görülmedi. Genellikle, yükseldiğinde, Bitcoin ağ değerlendirmesinin ödeme ağında iletilen değeri geride bıraktığı anlamına gelir ve bu genellikle fiyat sürdürülemez bir balondayken olur. Aynı konuda yorum yapan Woo,  

diye haykırdı.

“Tarihi bir değer düşüklüğü bandında.”  

Kurtarmaya şirket hazineleri mi?  

Bitcoin, kurumsal alanda da kendine bir yer açmayı başardı. Bitcoin’e yatırım yapan kurumsal hazinelerin yükselen trendi hızlı bir şekilde ilerliyordu. Glassnode yöneticisi aynı şeyi vurgulayarak,  

dedi

“Benim açımdan, bu devam edecek bir şey. Önümüzdeki aylarda bunlardan çok daha fazlasını duyacağız. Pek çok büyük özel insan bunu araştırıyor.”  

Ayrıca,  

ekledi

“Kapalı kapılar ardında birçok şey oluyor ve bunların giderek daha fazla ortaya çıkmaya başlaması an meselesi.”

Woo, muhtemelen bu yılın dördüncü çeyreğine kadar daha fazla şirketin amiral gemisi kriptoyu çantalarına ekleyeceğini iddia etti.  İddia etti, 

“Geçmiş devreler gibi bu adamlar gelirse, dördüncü çeyreğin yakınında zirveye çıkabiliriz. Çok ilginç bir çeyrek olacak.”

Geçen hafta %5.82’lik bir düşüşün ardından Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 35 bin dolar aralığının oldukça üzerinde işlem görüyordu.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: