Kripto Para

Bu, Polkadot için gelen bu fiyat hareketinin onayını sağlayacaktır.

Küresel kripto para piyasası şu ana kadar Temmuz ayında pek iyi gitmedi. Ay, yükseliş haftasıyla başladı, ancak sürekli satın alma baskısının olmaması nedeniyle fiyatlar kademeli olarak düşmeye başladı. Bazı alternatifler artan satış baskısıyla başa çıkabilse de, Polkadot için aynı şey söylenemez.

Dijital varlığın değerinde yalnızca son 10 gün içinde %25’lik bir düşüş görüldü, ancak kayıplar 11,6 dolarlık bir savunma hattında kontrol altında tutuldu. Yazma sırasında DOT, 12.4 Milyar dolarlık piyasa değeri ile kripto sıralamasında 9. sırada yer aldı.

Polkadot 12 saatlik grafik 

Kaynak: DOT/USD , TradingView

DOT’un grafiğinden çok fazla yükseliş çıkarımı yoktu. Fiyatlar yatay bir kanalı korurken ve Haziran sonundan bu yana çoğunlukla 14-17$ arasında işlem görürken, bir kırılma, %16’lık sabit bir düşüşle 11.7$’lık destek işaretine doğru sonuçlandı. Aslında, yukarıda belirtilen seviyedeki düşüşü, dijital varlık için 6 ayın en düşük seviyesini temsil ediyordu.

Artı tarafta, bir Doji mum çubuğunun oluşumu, DOT’un son birkaç gün içinde bir miktar yükseliş hareketi kaydettiğini gören yaklaşan bir tersine dönüşü işaret etti. Odak şimdi DOT’un aşağı kanalının üst trend çizgisine kaydı – 22 Haziran’ın en düşük seviyesi olan 13$’a denk gelen bir bölge. Bu noktanın üzerinde başarılı bir kapanış, muhtemelen DOT’u şimdi dirence dönüşen 13.8-14$’a geri itebilir. Böyle bir hareket, basın zamanı seviyesinden ek %9’luk kazanımları vurgulayacaktır.

Akıl Yürütme

Göreceli Güç Endeksi, piyasada fiyatların tersine dönmesini tetikleyen aşırı satım koşullarını gösterdi. Yarım çizgiye doğru sürekli bir yükseliş, artan satın alma baskısına ve güçlenme eğilimine işaret eder. Açık Denge Hacmi de hafif bir artış gördü ve DOT’un fiyat hareketiyle onaylandı. Üst trend çizgisinin üzerinde bir hareket, önümüzdeki günlerde sürekli bir yükseliş şansını artıracaktır. Son olarak, MACD bir yükseliş geçişine yaklaşırken, histogramı azalan bir düşüş momentumu kaydetti.

Sonuç 

DOT’un 11.7 $ desteğinde yükselişe geçmesi, piyasadaki iyimserliği körükledi ve önümüzdeki günlerde uzun süreli bir yükselişe destek verdi. 22 Haziran’ın düşük seviyesi 13$’ın üzerine bir artış, olumlu bir sonucun teyidini sağlayacaktır ve bir kez gerçekleştiğinde, yatırımcılar, öngörülen artıştan yararlanmak için uzun DOT’u seçebilirler.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: