Kripto Para

Bu Polkadot, Kusama zincir üstü ölçümleri düşüyor ama…

Altcoinler, bir dereceye kadar Bitcoin’in son zamanlardaki ayak izlerini takip ediyor. Bugünlerde çizelgeleri tipik olarak azalan piyasa değerleri ve düşen fiyatlar ile karakterize ediliyor. Polkadot’un hikayesi, yazıldığı sırada farklı görünmüyordu.   Piyasadaki ilk on kriptodan DOT, son 24 saat içinde en yüksek değeri (%10.07) kaybetti.

Mayıs ayında 47$’lık ATH’sini kaydettikten sonra altcoin düşüşe geçti. Aslında, basın zamanında DOT sadece 12.09 dolardan işlem görüyordu.  

Aynı durum Kusama için de geçerliydi. Kripto para, son 24 saat içinde değerinin %5’inden fazlasını ve son yedi günde %15’ine yakın değer kaybetti. Ekosistemde devam eden parachain müzayedelerinin ortasında, azalan kısa vadeli yatırım getirisi bir ganimet oldu. Özellikle, bu altcoinlerin önceki rallileri, yatırım girişleri, hacimleri ve zincir içi aktivitedeki artışla başlatılmıştı. Ancak, aynı şey yazı yazılırken umut verici görünmüyordu.

Başlangıç ​​olarak, KSM’nin ticaret hacmi değeri gün içinde 199 milyon dolardan sadece 125 milyon dolara düştü. DOT’un hacmi ise Temmuz ayının ilk haftasında birkaç kez 1 milyar dolar aralığını geçerken, son zamanlarda 600-800 milyon dolar aralığında dalgalanıyor.

Kaynak: Santiment

Şimdi, altcoin ekosistemindeki parachain müzayedeleri mutlaka hacmi veya fiyatı tetiklemese de, topluluktan insanların sosyal medya platformlarında ekosistem merkezli gelişmeler hakkında seslerini yükselttiği belirtilmelidir. Aynısı, bu iki alternatifin sosyal hacmindeki dikkate değer artışlarla kanıtlandı. Bu eğilim aynı yönde ilerlemeye devam ederse, DOT ve KSM ekosistemi kulaktan kulağa iletişimin olumlu etkisine tanık olabilir.

Bununla birlikte, şu anda başka bir endişe nedeni daha var. DOT’un geliştirme etkinliği son birkaç gün içinde önemli ölçüde düştü. Kablolama sırasında, aynı şey ağın Ocak ayı başlarındaki seviyeleriyle uyumluydu (aşağıdaki çizelgede gösterilmiştir). Şimdi, geliştirme faaliyeti herhangi bir alternatifin fiyatını hemen etkilemese de, projenin uzun vadeli geleceği ve fizibilitesi hakkında söz sahibidir.

Polkadot ve Kusama, güçlü işlevselliklere dayanan iddialı projelerdir. Hem Polkadot hem de Kusama’nın, geçen yıl boyunca doğrulayıcı ağını genel olarak iyileştirebildiği ve aynı şeyin, alt’ların gelecekteki ağ büyümesi için oldukça hayati olmaya devam ettiği belirtilmelidir. Bu kriptoların fiyatları şu anda mücadele ediyor olsa da, durum uzun vadede en iyiye dönüşme potansiyeline sahip.

Kaynak: Santiment

Ek olarak, yazı yazılırken ekosistemdeki tüm stabilcoinlerin hacmi 51.5 milyar dolarlık bir kümülatif değeri yansıtıyordu. Aynı şey, toplam kripto piyasasının 24 saatlik hacminin %80,59’luk bir kısmına çevrildi. Bu rakamlar, DOT ve KSM’nin piyasadaki istikrarsızlığın tek kurbanı olmadığını açıkça ortaya koyuyor. Piyasanın durumu düzeldikçe, daha fazla yatırımcı fonlarını geleneksel alternatiflere yönlendirmeye başlayacak ve umarım, aynı şey hem DOT hem de KSM’nin kaderini değiştirecektir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: