Kripto Para

Bu sadece Ethereum için bir kazan-kazan durumu olabilir

Stabil paralar, son iki boğa döngüsü boyunca kripto endüstrisinin ayrılmaz bir parçası oldu ve likidite enjekte etmedeki rolleri çok az anlaşıldı. Stablecoins’in faydası, DeFi’nin istikrarlı varlıklarla birlikte çalışabilir bir ilişki paylaşmasıyla, endüstrinin diğer yönlerinde de belirgindir. Bununla birlikte, özellikle Ethereum ile birlikte bakıldığında, bu stabilcoinlerin rolü son birkaç ay içinde değişti.

Bundan önce stablecoinlerin konumuna nasıl baktık?

Stabilcoin’lerle ilgili önemli bir yükseliş anlatımı, bir ayı piyasası sırasında borsalarda tutulan rezerv miktarıdır. Yaygın bir inanç, yatırımcıların bir piyasa düşüşü sırasında nakit çekmeyi reddetmelerinin sabrının bir işareti olduğudur. Bu yatırımcılar bir sonraki yükseliş dalgasını bekler ve gelgitler yön değiştirdiğinde varlıklara yeniden yatırım yaparlar.

Bununla birlikte, Ethereum’a dayalı USDT ile ilgili önemli bir değişiklik var.

Kaynak: CryptoQuant

Ekli grafiğe göre, tüm borsaların cüzdanlarında tutulan USDT [ETH] miktarı son birkaç hafta içinde düştü. Bu proje düpedüz bir düşüş hareketi mi? Henüz değil, çünkü bu sabit paralar muhtemelen DeFi alanına akıyor.

Şimdi, ayı piyasalarında, stablecoin rezervleri borsalarda oturuyor ve herhangi bir değere sahip değil. Borç verme piyasalarının ortaya çıkması bu bağlamda anlamlıdır.

AAVE, CURVE, Compound – Likidite havuzlarını barındırıyor mu?

Glassnode’a göre, piyasada riskten korunan sermaye talebi son zamanlarda arttı. AAVE, Curve ve Compound ‘nın stabilcoin likidite havuzlarına ev sahipliği yapmadaki hakimiyeti ışığında, getiri elde etmek için stabilcoin yatırmaya yönelik mevcut eğilim, satın alma fırsatlarını bekleyen merkezi borsalarda stablecoin’leri bırakmaktan daha iyi bir seçenek gibi görünüyor.

Kaynak: Glassnode

Bu, yatırımcıların trendin her iki tarafından da faydalandığı bir ayı piyasasında belki de ilk örnektir. Bir gerileme döneminde DeFi’ye yönelen tahsisatçılar, DeFi’nin gelecekte de alakalı kalacağının bir işaretidir.

Ethereum’a nasıl yardımcı olur?

Ethereum, tüm bu DeFi varlıkları için temel teminat olarak kalacaktır. Ek olarak, Ethereum da piyasada likidite sağlıyor, ancak benzer bir tetikleyici senaryo değil. DeFi varlıklarına mevcut stablecoin akışıyla ilgili not edilmesi gereken tek şey, düşüş piyasası sırasında topun tutarlı kârlılık lehine yuvarlanmaya devam etmesidir.

Böyle bir piyasa dinamiği, bazı piyasa yatırımcılarının düşüş eğiliminde olmamalarını sağlayarak, zamanı geldiğinde bir yükseliş baskısı yaratmak için onları piyasada tutar. Bu paylaştırıcılar tereddüt etmezler ve genellikle toparlanma sırasında ilk hamleyi yaparlar, perakende pazarı da onları takip eder. Bu, Ethereum ve uzaydaki diğer altcoinler için de bir kazan-kazan durumu.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: