Kripto Para

Buterin, Ethereum ve Bitcoin arasındaki büyük farkı belirtir

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, uzun zamandır kripto para topluluğunun bir savunucusuydu ve yakın tarihli bir podcast röportajında, 27 yaşındaki sadece kendi ağıyla değil, aynı zamanda en iyi kripto para birimi Bitcoin 19459003] ve her iki blok zincirinin toplulukları.

Röportajda kendisinden bir teknoloji filozofu olarak bahseden Buterin, en iyi ağların pek çok savunucusu arasındaki mevcut düşünce okulları olsaydı, kripto para birimi alanının bir “kültürel tuzağa” girme olasılığından rahatsız olduğunu paylaştı. değişmedi.

Genel olarak, birçok kripto savunucusunun dünyadaki diğer sorunları görmezden gelirken yalnızca kripto yaklaşımına inandığından endişe duyuyordu. Ethereum ile ilgili olarak girişimci, ağın ana kültürel hatasının zenginlere özel olması olabileceğinden korkuyordu. Buterin ayrıca, bunun muhtemelen ağın aldığı yüksek ücretler nedeniyle olduğunu belirtti.

Ters çevirmenin gelecekte gerçekleşip gerçekleşmeyeceği sorulduğunda, Buterin “olabilir” yanıtını verdi. Ethereum’un neden Bitcoin’in piyasa kapitalizasyonunu devralabileceğine gelince,

dedi.

“Bence Ethereum ve Bitcoin arasındaki en büyük fark, Bitcoin’in ekosistemin değerinin para biriminin değerinden geldiği bir platform olması, ancak Ethereum’da para biriminin değeri, para biriminin değerinden geliyor. ekosistem.”

Haziran ayında ağda çok beklenen Londra hard forku gerçekleştiğinden, işlem ödeme sistemi iyileştirilirken ağ ücretleri sorunu da çözülüyor. Buterin, buna Ethereum için başka bir puan kazandırdığına işaret ederek,

dedi.

“Özellikle EIP 1559 sonrası ücretleri yaktırdığınızda, bu daha doğrudan ekonomik anlamda gerçek oluyor.”

Yazının yazıldığı sırada, Ethereum’un piyasa değeri Bitcoin’i neredeyse %40 oranında değiştirirken, işlem sayısı ve işlem ücreti açısından en iyi dijital varlığı tamamen geride bırakmıştı.

Merkezi olmayan özerk kuruluşların (DAO) popülaritesindeki artışa doğru ilerleyen Buterin, gelişmekte olan sektöre ve Gitcoin DAO ve Optimism gibi geriye dönük kamu malları deneylerine yönelik coşkusunu dile getirdi.

DAO’ların, merkezi olmayan finans ve değiştirilemez belirteçlerin başarılarından sonra bir sonraki büyük şey haline gelip gelemeyeceğini yanıtlarken,

dedi.

“DAO’ların zamanla kesinlikle daha önemli olacağını düşünüyorum… DAO alanında hala eksik olan şeyler açısından, büyük bir şey olduğunu düşünmüyorum, ama daha çok küçük şeyler var. ”

Ekledi,

“Bir DAO ilk kez bir strateji ekseni oluşturmaya ne zaman karar verecek veya iki DAO ne zaman birleşmeye karar verecek? Bu, aynı yolda kademeli olarak devam etmekle kalmayıp, büyük kararlar verme yeteneğidir, sanırım yakında göreceğimiz bir şey.”

Son olarak, kripto dehası, kripto topluluğunu heyecanlandıran ve yeni demografik kümeleri çekerek Ethereum trafiğini artıran NFT çılgınlığına da değindi.

dedi.

“NFT’lerin kültürel açıdan ilginç olduğunu düşünüyorum çünkü insanları Ethereum’a, DeFi’den ve örneğin sıradan kripto insanlarından tamamen farklı bir zihniyete sahipler.”

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: