Kripto Para

Cardano (ADA), eToro kararının ardından düşüşe geçti Yazar Kripto Para Haber

Cardano (ADA), eToro liste kararının ardından düşüşe geçti!

eToro’nun ABD’deki müşterileri için ‘yu listeden çıkarma kararını açıklamasının ardından fiyatı yüzde 9 oranında düşüş yaşadı. ADA tokenin fiyatı son üç aydaki en düşük fiyat olan 1,6 dolara kadar gerilemiş oldu. Token, Eylül başında 3 doların üzerine çıktıktan sonra düşüş eğilimine geçmişti. Yaşanan son düzeltmeye rağmen ADA 2021 yılında %800 yükseldi ve piyasa değeri 55,3 milyar dolardan fazla.

Cardano Kurucusu Hoskinson: “Düzenleyici çerçeveye ihtiyaç var.”

eToro, Salı gün aldığı kararla, ülkedeki düzenleyici sıkıntıları gerekçe göstererek ABD’deki kullanıcıları için ADA ve ‘i sınırlama kararı aldığını duyurdu.

eToro şu açıklamayı yaptı:

“eToro ABD kullanıcıları artık Cardano (ADA) ve TRON (TRX) için yeni pozisyon açamayacak veya staking ödülleri alamayacak.”

eToro, ABD’deki kullanıcıların 26 Aralık tarihinden itibaren bu tokenlerle yeni pozisyonlar açmasını kısıtlayacak ve 31 Aralık tarihinde ise stake işlemlerini sonlandıracak. Yapılan bir açıklama da mevcut pozisyonu olan kullanıcılara yönelikti. Açıklamada ADA ve TRX sahiplerinin ‘kullanıcıları mevcut pozisyonları satmaya zorlamıyoruz’ diyerek herhangi bir kısıtlama olmaksızın pozisyonlarını tasfiye etmelerine izin verileceği bildirildi.

Ticaret platformunun kararına yanıt olarak Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, Twitter’da kripto paralar için “küresel bir düzenleyici standart” eksikliği olmadığı yönünde söylemlerde bulunduğu bir video yayımladı.

Hoskinson şu ifadeleri kullandı:

“Bu, oyunun doğası. Bunu endüstri olarak çözmemizin tek yolu, düzenleyici netlikten geçiyor. Avrupalı ​​müşterileri olan bir Avrupa kuruluşuysanız, ABD üzerindeki çalışmalarınız genellikle sınırlandırırsınız çünkü ABD’de faaliyet göstermenin maliyeti son derece yüksektir.”

Buna ek olarak, Tron da kararın olumsuz etkisiyle karşı karşıya kaldı ve fiyatı %6 oranında düşüş yaşadı.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu