Kripto Para

Cardano, DeFi ve NFT’leri geliştirmek için EMURGO’dan 100 milyon dolar alacak

Cardano ekosistemi genişleme hızında ve hiçbir durma belirtisi göstermiyor. Tüm geliştirme projelerini daha da kolaylaştırmaya yardımcı olmak için, ağa şimdi blok zinciri firması EMURGO tarafından büyük miktarda yatırım enjekte ediliyor.

Cardano’nun ticari kolu olan şirket bugün erken saatlerde , blockchain eğitimi ile birlikte DeFi ve NFT’ler gibi kilit alanlardaki geliştirme faaliyetlerini artırmak için Cardano’nun ekosistemine 100 milyon dolar yatırım yapacağını tweetledi.

Yatırım aracı, şirketin blog yazısında “Cardano tarafından desteklenen sosyal açıdan etkili çözümler oluşturmaya odaklanan” erken başlangıç ​​ve büyüme aşamasındaki şirketlere yatırım yapmayı hedefliyor. Bu, kendi yatırım tezine sahip iki ayrı kuruluştan oluşacak, EMURGO Africa ve EMURGO Ventures, blog ayrıca okundu.

Afrika şubesi tohum finansmanı ve kuluçka yoluyla yüzlerce bölgesel girişimin desteklenmesine dahil olurken, ikinci kuruluş “gelişmiş pazarlara” odaklanacak. Şirket, özellikle DeFi ve NFT projeleri inşa eden Cardano odaklı girişimlere ve ara yazılım çözümleri şirketlerine sermaye sağlayacak.

Bu gelişmeden umutlu görünen Cardano kurucusu Charles Hoskinson,

dedi.

“EMURGO’nun yatırımları, dünya çapında akıllı sözleşme yeteneklerini ve ortaklıklarını artırarak Cardano ekosisteminin geleceğini şekillendirmeye yardımcı olacak.”

Bu ayın başlarında, EMURGO Cardano’nun kendi DeFi girişimi olan Astarter’ı kurmaya yardımcı olacak bir ortaklık ilan etmişti. Cardano’da akıllı sözleşme entegrasyonu gerçekleştiğinden, birçok geliştirici, ağ üzerinde DeFi protokollerinin oluşturulmasını sabırsızlıkla bekledi. Bu devasa yatırım turu, daha fazla projeyi ağa akın etmeye teşvik edebilir.

Bununla birlikte, benzer yeteneklere sahip diğer ağlar da geliştiricileri çekmek için aynı taktikleri kullandığından, Cardano bu alanda sert bir rekabetle karşı karşıya. Daha dün, Ripple   ağın defterini oluşturmak isteyen NFT içerik oluşturucularına ve geliştiricilerine dağıtılacak 250 milyon dolarlık “İçerik Oluşturucu Fonu”nu duyurdu.

Öte yandan, Solana , üzerine inşa edilen DeFi ve NFT projelerinin arkasındaki çarpıcı yükselişiyle tüm Ağustos ayı boyunca kripto endüstrisine hakim oldu. Geçen ay Ape resimleri satarak milyonlarca dolar kazanmayı başardı ve gün geçtikçe daha fazla kullanıcı çekmeye devam ediyor. Ayrıca , uzun zamandır beklenen “Ignition Hackathon”u yakın zamanda duyurdu ve ağında yeni nesil Web3, oyun ve DeFi projeleri için çeşitli ödüller ve teşvikler sunacak.

Ve son olarak, DeFi ve NFT alanında hala neredeyse tam bir tekele sahip olan akıllı sözleşme öncüsü Ethereum var. Ağdaki ölçeklenebilirlik sorunları, katlanarak artan gaz ücretleriyle sonuçlanan birçok geliştiricinin Ethereum’dan uzaklaşmasına neden olsa da, yakın zamanda herhangi bir “katilleri” tarafından ele geçirilmesi olası görünmüyordu.

Böyle bir pazar senaryosunda, Cardano’nun gerçekten öne çıkmak ve sektörde neden olduğu beklentiyi yerine getirmek için botlarını bağlaması gerekecek.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: