Kripto Para

Cardano Fiyat Analizi: 09 Haziran

Cardano , teknik güncellemelerinden iyi bir destek aldı: platform, blok zincirine akıllı sözleşmeler yetenekleri ekleyecek. ADA, Mayıs ayında 2.51 dolarla zirveye ulaştığı için bu gelişmelerin faydasını görüyor. Bununla birlikte, bu artış, kripto pazarında düzeltme yapıldığında kısa sürdü. ADA, 1,50 dolardaki zirvesinden %35 daha düşük işlem görüyordu.

Cardano saatlik grafiği

Kaynak: ADAUSD TradingView’de

Önce Bitcoin’i vuran aşağı yönlü oynaklık, kalan alt’ların da değer kaybetmesine neden oldu. ADA’nın kısa vadeli resmi de giderek daha aşağı yönlü ve oldukça değişken görünüyordu.

ADA, düşük noktasından çeşitli direnç seviyelerini aşmaya çalışsa da, bir satış baskısı devraldı ve değeri geri itti. Bu şimdi iki kez oldu ve her geri itişte fiyat, toparlanmanın başladığı fiyattan daha yüksek bir seviyeye yerleşti. Bu, grafikte görülebilir.

Bu, kartlarda başka bir düzeltme olduğu anlamına gelebilir mi?

Akıl Yürütme

Fibonacci geri çekilme seviyeleri, ADA’nın geri dönüş yolculuğu için önemli dirençlere işaret etti. Ani bir düşüş, fiyatın 1,49 dolara düşmesine neden olduğunda, değeri 1,59 dolara yükseldi. Bu, %23.60 Fib seviyesiydi ve yatırımcılar tarafından desteklendi. Fiyat direnci ikinci kez test ettiğinde başarısız oldu, ancak ilginç bir şekilde Fibonacci oranının %38.20’sine yerleşti. Bu, sabit düzeltme ile ADA değerinde genel bir yükseliş eğilimi kaydetti.

Bu fiyat modeli, şu anda ADA’nın bir dalgalanma ve düzeltme aşamasına tanık olduğunu gösteriyordu. Fiyat hala aşağı yönlü baskı gösterdiğinden, potansiyel olarak 1,49 dolardan destek alabilir. RSI, Aroon göstergesinin piyasadaki düşüş eğilimine işaret ederken alım baskısının arttığını öne sürdü.

Önemli seviyeler

Giriş seviyesi: 1,53 $
Kâr al: 1,49 $
Durdurma seviyesi: 1,56 $
Risk ve Ödül: 1,6

Sonuç

ADA mevcut fiyat modelini takip ederse, kısa süre içinde başka bir düzeltmeye tanık olabilir. Satış baskısının minimum düzeyde kalmasıyla ADA, direnci yeniden test etmek için harekete geçebilir. Varlık bu seviyeyi geçemezse, fiyat başka bir düşüşe tanık olabilir. Bununla birlikte, direnci kırmak ADA piyasasında bir trendin tersine dönmesine neden olabilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: