Kripto Para

Cardano: Mevcut düşüş trendinin nedeni şaşırtıcı olabilir

Genellikle bir varlığın fiyatının piyasanın duyarlılığını belirlediği varsayılırken, bazı ilginç gözlemler bu düşünceye meydan okuyor. Bu ölçümler, ne fiyat hareketinin ne de Kripto para ağının potansiyelinin Kripto paranın performansını nasıl dikte ettiğini değil, sahiplerini gösterir.

Cardano’nun duygu nedeniyle düşüşü mü?

Gerçekten de öyle. Buna FUD veya Bitcoin ‘in fiyat hareketi ile ilgili yatırımcılar arasındaki endişe deyin, bu ADA’nın nasıl hareket ettiğini belirliyor gibi görünüyordu. Sosyal duyarlılık, fiyat yerine hacmine hükmetti. 30 günlük Basit Hareketli Ortalamalarda grafik çizildiğinde, bu altcoinin giriş ve çıkışlarını duygunun yönlendirdiği ortaya çıkıyor.

Hacmin odak noktası olmasının nedeni, fiyat hareketine 30 günlük SMA yerleştirildiğinde, kalıba uymamasıdır.

Cardano 30 günlük SMA (mavi) metriklerle uyumsuz | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Oysa Sosyal Hacimler, Ortalama Duyarlılık (Reddit) ve Toplam Olumlu Duyarlılık, hacmin kaydettiği modelle eşleşir. Daha yakından bakıldığında, yılın başında hareketlerinde bazı farklılıklar olsa da aynı şey ortaya çıkıyor. Ancak fark o zamandan beri neredeyse ihmal edilebilir hale geldi.

30 günlük SMA’da Sosyal Duygular, Geliştirici Etkinliği ve Hacim | Kaynak: Santiment – ​​AMBCrypto

Bunun nedeni, Nisan-Mayıs zammı ve çöküşü takip eden zaman dilimindeki hacimlerin ve sosyal duyarlılığın şüpheli bir korelasyonu olmasıdır. Her nasılsa, hacimler yükselmeden önce, üç sosyal metrik de zaten yükseliyordu. Duyarlılık ATH seviyesindeyken, hacimler 24 saatlik bir farkla hala takip ediyordu. Benzer şekilde, bu metrikler hızla düştüğünde hacimler de düştü.

Fiyat hareketinin bir kez daha bununla hiçbir ilgisi yoktu çünkü ATH’lerden önce bile bu metrikler Cardano’nun hacimlerini takip ediyordu. Hareketleri sadece yürüyüşten sonra sıkı sıkıya bağlı hale geldi.

Ağ ne olacak?

Ağın şaşırtıcı bir şekilde ADA’nın piyasa hareketiyle de hiçbir ilgisi yok. Geliştirici etkinliğinin Mayıs ayında 2021’in en düşük seviyesinde olmasına rağmen, hacimler hala yüksekti. Benzer şekilde, bu noktada güçlü geliştirme faaliyetine rağmen hem fiyat hem de hacimler düştü. Ek olarak, bu nedenle işlem hacimleri ve aktif adresler de önemli ölçüde düştü.

Bu metriklerin her ikisi de bir bakıma ticaret hacimlerinin ve sosyal duyarlılığın toplamıdır ve bu yüzden de düşüktüler.

İşlem Hacmi | Kaynak: Messari – AMBCrypto

 

Cardano Aktif Adresleri | Kaynak: Messari – AMBCrypto

Yani bir Cardano yatırımcısıysanız ve ADA’nın neden bu kadar kötü performans gösterdiğine dair bir cevap arıyorsanız, bunun nedenlerinden biri yatırımcı duyarlılığına bağlanabilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: