Kripto Para

Cardano’nun fiyatı için bu zorunludur

Sorumluluk Reddi:  Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır

Bitcoin’in fiyatı 30.000 doların altındaki düşüşün ardından toparlanırken, Cardano piyasası da yükseldi. Kriptonun son zamanlardaki düşüşünü ve grafiklerdeki toparlanmasını hesaba katan ADA, özellikle ADA’nın fiyatı Mayıs ayındaki zirvesinden bu yana %50 düştüğü için volatil kaldı. Yazma sırasında, dijital varlık 37.57 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 1.16 dolardan işlem görüyordu.

Şimdi, son toparlanmalar piyasadaki satın alma baskısının altını çizdi. Ancak sürdürülecek mi?

Cardano [ADA] 12 saatlik grafik

Kaynak: ADAUSD TradingView’de

ADA için ekteki 12 saatlik grafik, fiyatının azalan bir kanal içinde düştüğünü ve 1,01$’a düştüğünü belirtti. Ancak, fiyat kısa sürede kendisini 1 $ fiyat seviyesinin üzerinde tutmayı başardı. Basın zamanında, ADA çok önemli bir seviyede işlem görüyordu ve eğer alıcılar destek teklif ederse, fiyat direnç seviyesini 1,29$’da test etmek için hareket edebilir, aksi takdirde fiyat 1,08$’a düşebilir ve konsolide edebilir.

Akıl Yürütme

Bu iki senaryo, basın zamanı fiyat seviyesi piyasanın yatırımcılarından destek aldığı için mümkündü. Görünür Aralık, Kontrol Noktası [Kırmızı çizgi] 1,34 $’da yüksek kalmasına rağmen aynı zamanda yükselen bir histogramı vurguladı. Dahası, fiyattaki son artış nedeniyle düşüş eğilimi kesinlikle azaldı ve trendin tersine dönmesine neden olabilir.

Göreceli Güç Endeksi, satın alma baskısındaki bu artışı doğruladı. Fiyat düştüğünde RSI aşırı satım bölgesine düştü, ancak aşağıdaki toparlanma, varlığı dengeye doğru itmek için yeterli satın alma baskısını getirdi. Yazma sırasında, ADA dengeye yakın kaldı ve RSI 43’te yana doğru hareket etti.

Buna rağmen, daha büyük piyasa düşüşü devam etti. ADA’nın düşen fiyatının tetiklediği satış, yerini daha güneye giden piyasa baskısına bıraktı. -DI, +DI’nin üzerinde kaldı, ancak toparlanma iki hat arasındaki boşluğu azalttı. Son olarak, Yönlü Hareket Endeksi aşağı yönlü baskının yüksek olduğunu vurguladı.

Sonuç

Devam eden Cardano piyasası bir dönüm noktasında. Altcoin değerindeki son toparlanma, fiyatı daha da yükseltti ve yalnızca yatırımcıların desteğiyle sürdürülebilir. Bununla birlikte, piyasada büyük ölçüde düşüş eğilimi ile ADA, desteği 1,16 dolardan kaybedebilir ve 1,08 dolara düşebilir ve konsolide edebilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: