Kripto Para

CHP’li vekil TBMM Dijital Mecralar Komisyonu toplantısında Bitcoin’den bahsetti


© Reuters.

Investing.com – Zarar verici internet kullanımının önlenmesi amacıyla geçen yılın sonunda kurulan TBMM Dijital Mecralar Komisyonu, son toplantısını 20 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirdi. AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman başkanlığında toplanan komisyonda sosyal ağlar ve dijital dönüşüm gündemleri ele alınırken toplantının bir bölümünde ‘den de bahsedildi.

Hürriyet (IS:)’ten Umut Erdem’in haberine göre, sosyal medyanın etkilerinin ele alındığı toplantıda son aylarda kamuoyunun dikkatini çeken WhatsApp gizlilik sözleşmesinden ünlü YouTube kişiliklerine kadar uzanan geniş bir konu yelpazesi üzerine tartışıldı. Popüler çoğu dijital mecranın Türkiye’de temsilcilik açmasına karşı duyduğu memnuniyeti dile getiren Yayman, bu temsilcilerin komisyona davet edilerek kendilerinin dinlenmesi ve iş birliği kapısının açılması gerektiğini ifade etti. AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan altyapı ve kullanıcı memnuniyeti üzerine çalışmalara odaklanılmasını önerirken, AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ise e-spor alanında yapılacak çalışmaların zaruri olduğundan söz etti.

YouTube’da 15 milyon abonesi bulunan internet kişiliği Enes Batur’a dikkat çeken CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, “Milyonlarca genci etkiliyor. Onu izlediğimizi, onun farkında olduğumuzu ona hissettirmemiz lazım belki de. Onu muhatap alıp buraya belki davet etmemiz gerektiğini düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

“Bitcoin düzenlensin”

Komisyon üyelerinden CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel ise konuyu dünyanın en büyük para birimi Bitcoin’e getirdi. Yasakçı bir bakış açısından ziyade dünyadaki gelişmelerin takip edilip doğru düzenlemeler yapılması gerektiğini ifade eden Adıgüzel, şunları söyledi:

Bir de Bitcoin meselesi var, zaten arkadaşlarımız da bahsetti, tekrar üzerinden geçmek gerekir mi bilmiyorum. Tabii, bizim baştan beri hep söylediğimiz bir tutumumuz var yani yasakçı bir bakış açısından çok dünyadaki standartları görüp doğru bir düzenleme yapılsın.

Türkiye son dönemde kripto para birimleri üzerine daha net bir tutum sergilerken son olarak 16 Nisan’da Resmî Gazete’de kripto para yönetmeliği yayımlandı. Yönetmelik uyarınca 30 Nisan’dan itibaren kripto para birimlerinin bir ödeme yöntemi olarak kullanılması yasaklandı.

Yazar: Özgün Çağlar Deniz

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı