Kripto Para

CHZ, MANA ve ENJ’nin ağ büyümesi NFT alanı hakkında ne söylüyor?

Sosyal analiz, piyasa eğiliminin altını çizmenin ve hangi jetonların veya alt öğelerin kendileri için bir niş oluşturduğunu tahmin etmenin iyi bir yolu olmuştur. Son zamanlarda, altcoin alanı, birçoğunun bir alt sezonu beklentisiyle iyi bir çalışma gördü. Ne yazık ki ortaya çıkmadı, en azından henüz.

Bununla birlikte, en büyük üç ERC20 NFT “ Blue Chips ” ile NFT pazar alanı çok fazla hareket gören bir alan oldu – Chiliz, Decentraland ve Enjin – bazı harika hamleler yapıyor.

Kaynak: Sanbase

DeFi alanı 2021’in başından beri yanıyor ve ekosistemde birkaç gevşeme belirtisi görülüyor. yakın zamanda toplam benzersiz adres sayısı sonunda 3 milyona ulaşarak yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Aslında, en iyi 100 DeFi tokeninin toplam piyasa değeri, Ocak ortasında hızla artmaya başladı ve pazar satışlarından önce Mayıs ortasında zirveye ulaştı.

Ek olarak, Google Trendler’deki “DeFi”, DeFi’nin kümülatif piyasa değeriyle aşağı yukarı aynı grafiği izleyen ilginç artışlar üretti. Birçok uzman, DeFi’nin yükselişinin, değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) daha likit hale gelmesine yardımcı olduğunu ve kullanıcıların bunları daha gerçekçi bir yatırım fırsatı olarak görmelerini sağladığı görüşünde.

Kaynak: CoinGecko

NFT Blue Chips’e neler oluyor?

Chiliz , Decentraland ve Enjin , CHZ’nin tabandan %35 ve MANA’nın %70 arttığı neredeyse koordineli bir fiyat hareketi gördü. Özellikle, Chiliz, Şubat ve Mart ayları arasında fiyatta %3.690’lık bir artış gördü. Aynı şekilde, ENJ, Şubat ayında 0,5 dolardan Nisan’da 3,2 dolara çarpıcı bir şekilde yükseldi.

Daha yakın bir zamanda, Jack Dorsey’in Square’in Bitcoin kullanarak “merkezi olmayan finansal hizmetlere” adanmış bir iş kurduğunu açıklamasının ardından DeFi tekrar haberlerdeydi. Alandaki birçok kişi, NFT’lerin yükselişini, bu finans alanının Web 3.0’ın benimsenmesi gibi umut verici gelişmelere nasıl yol açabileceğinin kanıtı olarak da ilişkilendirdi.

Söz konusu üç token, aktif adresler açısından iyi bir artış gördü. 30 Haziran’da Chiliz’deki UFC tokeninin serbest bırakılmasıyla ilgili ortadaki güçlü bir artış, altcoini zincir içi adres etkinliği açısından lider konuma getirdi. Diğer ikisi aynı anda yaklaşık %30 kazandı. CHZ’nin aktif adresleri yazıldığı sırada da sağlıklı bir artış kaydetti.

Aktif Adresler: CHZ MANA & ENJ; Kaynak: Sanbase

Aktif adresler ve balina birikimi gibi ölçümler bu üç alternatif için güzel bir tablo çizse de, ağ büyümesi endişe verici bir anlatı sunuyor gibiydi. Ticaret hacimleri de azalmaya başladığından beri. En önemlisi, CHZ balinalarının aktivitesi düşüyor gibi görünse de, CHZ’de MANA ve ENJ’den daha aktif balinalar vardı. Fiyat yükselirken ağ büyümesi neredeyse sabit kaldı, ağın gücüne olan güven eksikliğinin altını çizdi.

Balina işlemi: CHZ MANA & ENJ; Kaynak: Sanbase

Ağ büyümesi: CHZ MANA & ENJ; Kaynak: Sanbase

DeFi panosu genelinde ağ büyümesinin bu yavaşlaması, belki de ağın son zamanlarda karşılaştığı birçok isabete bağlanabilir. Son zamanlarda, DeFi Eğitim Fonu, UNI yönetimi aracılığıyla kendisine bağışlanan bir milyon UNI tokeninin yarısının tasfiye edildiğini duyurdu. Benzer şekilde, çapraz zincir köprüsü ChainSwap , sadece bir hafta önce, sekiz gün içinde ikinci bir istismar tarafından vuruldu.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: