Dünya

Çin, Avrupa ile olan demiryolu hatlarına bir yenisini daha ekledi


© Reuters. Çin, Avrupa ile olan demiryolu hatlarına bir yenisini daha ekledi

Çin ile Avrupa arasında, yeni bir demiryoluyla yük taşıma hizmeti daha açıldı. Söz konusu hat, Çin’in kuzeybatı eyaleti Gansu’daki Wuwei kentini Almanya’nın Duisburg kentine bağlayacak. 50 adet konteyner taşıyan yük katarı, 17 Mayıs Pazartesi günü Wuwei’nin güney garından doğu istikametinde, Duisburg’a gitmek üzere hareket etti. Aradaki 9 bin kilometreyi aşkın mesafe 18 günde katedilmiş olacak. Gansu’nun başkenti Lanzhou’da yerleşik China Railway Lanzhou Bureau Group Co. Ltd. tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa bu süre, denizyolu ile nakliyeye kıyasla 30 gün kadar bir zaman kazanılmasını sağlıyor.

Yine işlemci firmanın ifadesine göre, ihracatçılar, yurt dışına gönderecekleri malları Tianjin kentinden ve Zhejiang, Guangdong ve Shandong eyaletlerinden Wuwei’de bulunan gümrüksüz bir lojistik bölgeye gönderiyor. Bu mallar buradan ihracat için dışarıya gidecek katarlara yükleniyor.

İhracata dönük olarak trene yüklenen ilk parti mal toplam 739 ton ağırlığında olup yaklaşık 22 milyon yuan (3,4 milyon dolar) değerindeydi. Söz konusu mallar otomasyon makineleri, endistriye yönelik parçalar, paslanmaz çelikten mutfak aletleri, büro edevatı ve ufak ev aletleri gibi malzemeler içeriyordu.

Çin Uluslararası Radyosu

-iDeal Haber Merkezi-

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı