Kripto Para

Çin ve Bitcoin: ‘Son pipet’ şöyle bir şey olurdu…

Çin’in kripto para birimleri konusundaki tutumu iyi belgelenmiştir ve her geçen gün kripto madenciliği ve işletmelerle ilgili düzenlemeler daha sıkı hale gelmektedir. Değişen düzenleyici ortam, birçok kripto meraklısını Çin’in diğer kriptolarla birlikte Bitcoin bulundurmayı tamamen yasaklayabileceğine inanmaya zorladı.

İlk Bitcoin maksimalistlerinden ve Bale CEO’larından biri olan Bobby Lee’ye göre, Çin’de işler tırmandı ve “yapabilecekleri bir sonraki şey, bardağı taşıran son damla, kripto para birimlerini tamamen yasaklamak gibi bir şey olabilir.” Yakın tarihli bir röportajda , şu anda Şanghay’da bulunan Lee, bunun olma ihtimalinin 50-50 olduğunu belirtti.

Lee, Bitcoin’in bu yılı 250.000$ civarında bitirip 2025 yılına kadar 1 milyon$’a ulaşabileceğine inansa da, Çin’deki geleceği hala karanlıktı. Bu, Çin’in yakın zamanda çevresel kaygıları dile getirerek birkaç ilde madencilik yasağı için bastırdığı zaman görüldü. Lee şunları kaydetti:

“Çin aslında yeşil, yenilenebilir enerjiyle çalışan Bitcoin madencilik tesislerini kirli kömürle çalışan tesislerle ayırt etme zahmetine girmedi. Yani bana göre bu, madenciliğin temizliği ile ilgili olmadığının, daha ziyade ülke için finansal istikrar hakkında daha yüksek düzeyde bir bakış açısı olduğunun bir işareti.”

Söz konusu finansal istikrarı korumak için, düzenlenmemiş, değişken bir finansal ürünün kullanımı hükümet tarafından kısıtlanacaktı. Madencilik bir adımdı ve Lee’ye göre hükümet, kripto para birimlerinin tamamen yasaklanması da dahil olmak üzere ülke içinde çalışan şirketlere ve borsalara karşı önlemler alabilir. Ekledi:

“Son damla, kripto para birimini tamamen yasaklamak gibi bir şey olabilir. Yıllar boyunca Çin’in Bitcoin’i yasakladığını duyduk, teknik olarak bu doğru değil.”

Lee ayrıca şunları öngördü:

“Bitcoin 500.000 $, 1 milyon dolara gittiğinde, Çin, insanların artık elinde tutmasına izin verilmediğinde Bitcoin’i tamamen yasaklayabilir. Ve bu, o zaman Bitcoin üzerinde çok fazla satış baskısı olacak. Oranları 50-50’ye koydum. ”

Bu arada, Çin’in Dijital Para Birimi Elektronik Ödemesi [DCEP] veya dijital Yuan muazzam bir büyümeye tanık oluyordu. Ülke, 2022 Kış Olimpiyatları sırasında e-CNY’yi test edecek.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: