Kripto Para

Çin’de 1 Ayda Kurulan Blockchain Firmalarının Sayısı Dudak Uçuklatıyor!


© Reuters.

Kripto para sektörünün en önemli bölgelerinden birisi konumundaki Çin, kesinlikle aynı zamanda blok zinciri sektörü açısından da dünyanın liderlerinden birisi olarak biliniyor.

Çin, Blockchain Firmaları Sayısında Rekor Artış Yaşıyor
Özellikle 2019 yılının ortalarında Çin Başkanı Xi Jinping tarafından yapılan açıklamalar, blockchain girişimlerine hız verilmesini sağlamıştı. Başkan, blockchain tabanlı girişimlerin ve gelişmenin ulusal öncelikleri haline geldiğini belirtmiş ve bunların daha da hızlandırılmasının gerektiğini ima etmişti.

Cointelegraph kaynağının aktardığı bir habere göre ise, Çin içerisinde sadece bu ay içerisinde 714 blockchain firması kuruldu. Ülkede Ocak ayında bugüne kadar kurulan toplam firma sayısı ise 26.000’in üzerinde gözüküyor. LongHash tarafından yayınlanan verilere göre Çin içerisindeki toplam blockchain firma sayısı 79.556 olarak biliniyor ve 57.257 blockchain firması da ya lisanslarını kaybettiler ya da yasal statüleri kaldırıldı.

2019 yılından 2017 yılına kadar yıllık olarak kurulan blockchain firmalarının sayısı oldukça durağan devam etse de, 2018 yılında inanılmaz bir sıçrama yakalanmıştı. Bunun 2017 yılının sonlarında patlama yaşayan fiyatı ile ilgili olduğu tahmin ediliyor.

Çin içerisinde blockchain teknolojisi sadece özel sektör tarafından desteklenmiyor. Aynı zamanda kamu görevlileri ve girişimleri de blockchain konusunda önemli adımlar atmaya başladılar. Geçtiğimiz haftalarda Çin’in sosyal kredi sistemi için bile blockchain teknolojisinin kullanılabileceği önerilmişti. İlgili haberle ilgili detayları buradan okuyabilirsiniz.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu