Kripto Para

Çin’de bazı hükümet yetkililerinin kripto yasağını delmeye çalıştığı bildirildi Yazar Kriptofoni

© Reuters. Çin Yasakları Uygulamada Israrcı: Yeni Bitcoin Madencilik Cihazları Kapatıldı

Çin’de bir ay önce kripto para madenciliği ve havale işlemleri için kripto para kullanımı konusunda toptan bir yasak getirilmiş olsa da, bazı hükümet yetkilileri bu yasakları delmeye çalışıyor.

Çinli Blockchain gazetesi 8BTC tarafından paylaşılan açıklamalara göre, net hash oranındaki büyük payıyla bilinen Zhejiang eyaleti hükümeti, ÇKP temsilcileriyle birlikte, kamu kaynaklarının Bitcoin için kullanılmasıyla mücadele etmek için bir operasyon düzenledi.

Müfettişler potansiyel olarak yasa dışı madencilik faaliyetine karıştıklarından şüphelendikleri için toplam 4.699 IP adresi üzerinde yaptığı incelemede, 184 IP adresinin madencilik faaliyetlerine devam ettiğini tespit etti. Bu adreslerin büyük üniversiteler, devlete ait işletmeler, devlet hükümet organları ve ÇKP komiteleri dahil olmak üzere 77 kamu birimine ait olduğu ortaya çıktı.

Çinli kamu görevlilerin, Bitcoin’in yanı sıra ve Tuya Coin, Erg Coin gibi birçok kripto para için madencilik faaliyetlerine devam ettiği ortaya çıktı.

Madencilerin yeni gözdesi: ABD

Birden fazla medya kuruluşunun yaptığı açıklamaya göre, Çinli kripto para madencilerinin tüm cihazlarının kapatılmasıyla ABD, madencilerin bir numaralı gözdesi haline geldi.

Bu makale ilk olarak Kriptofoni üzerinde yayımlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu