Kripto Para

Çin’in dijital yuan denemesi E-ticaret devi Meituan’a kadar uzanıyor

Dijital para birimi için Çin denemeleri, Çin’in önde gelen bir e-ticaret platformu hizmeti olan Meituan ile devam ediyor. Meituan, düşük karbonlu seyahati teşvik etmek için 10 yuan [1.55 $] değerinde dijital yuan “kırmızı paketleri” havadan atmaya başlayacak. E-ticaret platformu müşterileri için bugün airdrop’a başlayacak ve aynısı 31 Aralık’a kadar devam edecek.

raporlarına göre, kırmızı paket kayıt işlemiyle birlikte Meituan uygulamasından alınabilir. Airdrop yoluyla verilen tutar, platformun bisiklet paylaşım hizmeti ödemeleri için de kullanılabilir.

Meituan, 2021’in ikinci çeyreğinde Çin’in önde gelen e-ticaret platformu olarak hizmet verdi. Gelirleri %77 artarak 24,7 milyar RMB’den 43,8 milyar RMB’ye yükseldi.

Burada, dijital yuan kullanımının çevre dostu olarak tanıtıldığını belirtmek önemlidir. Aslında, onu karbon nötr olarak tanıtmak için özel çabalar sarf edilmiştir.

Dijital yuan kırmızı paket girişimi, Meituan, Çin Ziraat Bankası, Çin Posta Tasarruf Bankası ve Çin İnşaat Bankası’nın dokuz bölgedeki sakinler için ortak bir çabasıdır. Bunlar, diğerleri arasında Pekin, Şanghay ve Xiongan Yeni Bölgesi’dir.

Bu bölgeler, günlük hayata düşük karbonlu seyahat kullanımını entegre ederek dijital yuan kazanabilecek ve ülkenin karbon nötrlüğünü destekleyebilecek. Aslında, Meituan’daki kıdemli bir çalışana göre,

“Vizyonumuz, düşük karbonlu seyahati bir atılım olarak kullanmak ve ulusun karbon nötr olma hedefi kavramını kullanıcıların günlük yaşamına dahil etmek için benzersiz dijital yuan teknolojisinden yararlanmaktır.”

Çin, kripto üzerindeki büyük baskının ardından dijital yuanını teşvik etme çabalarını kesinlikle ikiye katladı. Çin Halk Bankası’na göre, örneğin,

“Çevrimiçi varlık yönetimi, öz sermaye kitle fonlaması, İnternet sigortası, sanal para ticareti, internet döviz ticareti ve alanlar temel olarak düzeltme çalışmalarını tamamladı ve normalleştirilmiş denetime devredildi.”

Sanal para biriminin artık kontrol altında olduğu ve denetlendiği Çin, dijital ekonomisini tamamen merkezileştirme hedefine yaklaşıyor.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: