Kripto Para

Coinbase, kripto emeklilik planları için 401(k) sağlayıcı ForUsAll ile ortak oldu

ForUsAll , küçük işletmeler için bir emeklilik yatırım platformu , Alt 401(k)’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Temmuz ayında halka açılacak olan bu sistem, müşterilerin 401(k) plan dahilinde alternatif yatırım seçenekleri sunmalarına olanak tanıyor. Bu ‘alternatif’ seçenek için firma Coinbase ile ortaklık kurdu.

Şu şekilde çalışır:

Bu işbirliğine göre, çalışanlar portföylerinin %5’ine kadarını kripto para birimlerine aktarabilirler. Ayrıca 50’den fazla kripto para birimini teklif edebilir, tutabilir ve satabilirler. Bu, karşılığında kripto para birimiyle ilgili risklere karşı bir koruma görevi görecektir. Ergo, daha geleneksel yatırım fonlarına yeniden dengelenmeyi kolaylaştırır.

David Ramirez, ForUsAll’ın kurucu ortağı ve CIO’su,

ForUsAll’ın kurucu ortağı ve baş yatırım görevlisi David Ramirez, “Gerçek şu ki, kripto para birimine giderek daha küçük tahsisler içeren alternatif varlık sınıfları birçok kurumsal portföyün önemli bir parçası haline geldi” dedi.

Ayrıca şunları ekledi:

“Bu portföy yapı taşlarına erişim ve bu varlık sınıflarını ihtiyatlı bir şekilde kullanmak için uzman yardımı olmadan, ortalama bir Amerikalı yapısal olarak dezavantajlı olabilir.”

Avantajlar

Kripto para birimine küçük tahsisler de dahil olmak üzere alternatif yatırımlar, portföy çeşitlendirmesini ve beklenen getirileri iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, bu varlık sınıflarının oynaklığı ve karmaşıklığı, insanların farklı kripto para birimleri hakkında “kendi araştırmalarını yapmalarını” zorunlu kılmaktadır.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: