Kripto Para

Coinbase, sanatçılara yeni ortaklıklar, NFT platformu ile yardımcı olacak

Tanınmış kripto para borsası Coinbase, sanatçılara seçtikleri bir kripto para biriminde ödeme seçeneği sunmak için UnitedMasters ile bir ortaklık kurdu. Bu, kripto para borsasının yeni bordro ürünü aracılığıyla ana akım sanat alanındaki varlığını yaymaya çalıştığı yoldu.

Ortaklıkla ilgili resmi açıklamasına göre,

“Amaç: platformumuzu kullanan kendini adamış, yükselen müzisyenlere daha fazla finansal fırsat, eşitlik ve şeffaflık yaratmak ve bağımsız kalabilmeleri ve kendi geleceklerini kontrol edebilmeleri için oyun alanını düzleştirmek. Artık sanatçılara ABD Doları veya kendi seçtikleri bir kripto para birimiyle esneklik ve özgürlükle ödeme yapılabiliyor.”

Bunun UnitedMasters’ın kurucusu ve CEO’su Steve Stoute tarafından doğal bir sonraki adım olduğu varsayılmış olsa da, kripto paranın sanatçılara ödeme yapmak için kullanımı birkaç yıldır gelişiyor. Değişmez tokenlerin kullanımı, sanatçıların sanatlarını korumaları ve müşterilerine satmaları için böyle bir uygulama olmuştur.

Coinbase, kısa süre önce dallanıp budaklanmayan tokenler için yeni bir pazar başlattığı için NFT modasında geride kaldı. Bu, kripto borsasının gelir sistemini daha da çeşitlendirmesi ve “dünyadaki ekonomik özgürlüğü artırması” için bir teklif olabilir.

Resmi duyurusunun bir parçası olarak Coinbase , ,

“Daha fazla insanın yaratıcı ekonomiye katılmasını ve çalışmalarından kâr elde etmesini sağlayarak, NFT’lerin bu misyonda oynayacağı önemli bir rol var. NFT sanatçıları geleneksel sanat dünyasını sarstı. Moda, oyun ve müzik gibi endüstriler, yeni yaratıcılık ve sahiplik biçimlerinin kilidini açmak için NFT’lerin gücünü kabul ediyor.”

Bununla birlikte, bir kripto borsası olmasına rağmen, Coinbase, NFT’ler etrafında devam eden coşkuyu kapsayan ilk kişi değildi.

Twitter, TikTok gibi diğer platformlar, Fortune, Visa ve DC gibi diğer devler de dahil olmak üzere, çok daha önce NFT’leri kullanıcı deneyimlerine dahil etmeye başladı.

Geç olması hiç olmamasından iyidir. Coinbase, tüm NFT’lerin zincir üzerinde olduğunu ve ilk lansmanın Ethereum tabanlı ERC-721 ve ERC-1155 standartlarını destekleyeceğini ve çok zincirli desteğin kısa süre içinde başlatılacağını kaydetti.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: