Kripto Para

Coinbase, SEC’in “düzenleyici soruşturmalarına” karşı “saldırıya geçmeli” mi?

Amerika BirlVerge Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu , ‘ü yüksek faizli “Ödünç Verme” teklifleri nedeniyle Coinbase’i dava etmekle tehdit ettikten sonra kripto para birimi endüstrisi aracılığıyla şok Wavesı gönderildi. Genel olarak, kripto topluluğu, NASDAQ listesindeki borsaya destek sunmak için ortaya çıktı ve birçoğu bunu Ripple’ın devam eden yasal destanına benzetti.

Duyuruyu hemen yayınlayınca, Coinbase CEO’su Brian Armstrong SEC’de “kapalı kapılar ardında gözdağı verme taktiklerine giriştiği” için tepki gösterdi. Lend ürünü, stablecoin sahiplerine tasarrufları üzerinden %4 faiz ödemeyi amaçlıyor. Armstrong’a göre, sektördeki birçok şirket benzer ürünler sunuyor.

Daha da önemlisi, CEO, düzenleyici netlik eksikliğine dikkat çekti ve işbirliği, kripto şirketlerinin yasal olarak çalışmasını zorlaştırıyor.

Yöneticilere yönelik destek, hem sektör liderlerinden hem de kullanıcılardan ardı ardına yağmaya başladı. Bunlardan biri, Armstrong’dan “saldırıya geçmesini” isteyen Mark Cuban’dı.

Milyarder girişimci ayrıca, SEC’in düzenleyici bir çerçeve oluşturma konusunda “beceriksiz” olması nedeniyle, dava yolunu seçmeleri gerektiğini belirtti.

Daha sonraki bir tweetinde ayrıca dava açarak SEC’in “bunu düzenlemek için kendi sahasında oynayacağını” belirtti. Böyle bir durum, DeFi’nin nasıl çalıştığını değiştirebilir, ancak aynı zamanda büyüdüğünü de görebilir, bu yüzden Coinbase yanıtlarında agresif olmalıdır. Ekledi,

“SEC’in küçük bir merkezi olmayan varlığın peşinden gitmesi ve DeFi için ülkenin kanunu haline gelen hızlı bir karar alması yerine SEC’i benimsemeleri sektör için daha iyidir.”

Celsius CEO’su Alex Mashinsky Yahoo ile bir röportajda netlik ihtiyacını yineledi. Celsius, “Ödünç Ver”e benzer ürünler sunar ve bu tür bir kısıtlama, borsaya zarar verebilir.

“Sanırım şu anda bu bulanık sulardan geçiyoruz ve netlik kazanmamız gerekiyor ve kuralları öğrenmemiz biraz zaman alacak ve daha hızlı koşmaya başlayabiliriz.”

Sektör liderlerinin yanı sıra sektörü desteklediği bilinen avukatlar da güncellemeyi eleştirdi. Eski federal savcı James K. Filan tweetinde ajansın “tüm kripto alanını kontrol etmek için hiçbir şeyden vazgeçmeyeceğini” söyledi.

Filan, Ripple topluluğunda iyi bilinen bir şahsiyettir ve birçoğu SEC’in Ripple ve Coinbase’i kovuşturması arasında paralellikler fark etmiştir. İkincisi, yasal savaş geçen yıl başladığında XRP’yi platformundan çıkarmıştı.

Ripple avukatı Stuart Alderoty de tartışmaya katıldı. O SEC’in eylemlerini “güçlü silahla gözdağı” kullanarak “gizli düzenleyici soruşturmalar” olarak nitelendirdi.

“SEC ile iyi niyetle ilişki kurmamız söylendi… ve ne elde ediyoruz? Net olmayan icra eylemleri (veya bunlarla ilgili tehditler). Tercih ettikleri güçlü silah korkutma yöntemi ve belirsiz kuralları tutarsız bir şekilde uygulama, sonunda tüketicilere ve pazarlara zarar veriyor.”

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: