Kripto Para

Dash Venezuela’da Yıl Sonuna Kadar 1 Milyon Kullanıcıya Ulaşabilir


© Reuters.

Dijital para birimi Dash‘in yayınladığı son raporlara göre, Venezuela‘daki aktif kullanıcı cüzdanları Mayıs ayından bu yana %562 arttı. Bu artışın önemli bir kısmı Aralık ayında yaşandı ve %29’luk yükseliş yaşandı.

ve Venezuela
Dash’te görev yapan ve PR temsilcisi olan Mark Mason, artan bu oranların yeni kurulumlar yerine artan aktif kullanıcı sayısına bağlı olduğunu dile getirdi. Bunun yanında yapılan açıklamalara göre “aktif kullanıcı”, son 30 gün içinde en az bir kez kullanım yapan kişi olarak tanımlanıyor. Mason’ın açıklamalarına göre, mevcut büyüme oranları devam ederse aktif kullanıcılar yıl sonundan önce 1 milyonu geçecek.

Venezuela’daki kullanıcı sayısındaki artışın ana sebebinin daha az enflasyonist bir para birimine duyulan ihtiyacın artması olduğu belirtiliyor. Venezuela’nın kendi geleneksel para biriminde oluşan yüksek enflasyon sebebiyle vatandaşlar farklı bir varlık arıyor…

Gerçekten de Venezuela’da Bolivar’ın değeri o kadar fazla düştü ki yalnızca 1 şişe süt almak için bile bir kucak dolusu para ödemeniz gerekiyor. Bu durumda da vatandaşlar ve Dash gibi kripto para birimlerine yöneliyor.

Ayrıca her ne kadar Venezuela Başkanı Nicolas Maduro, enflasyondan kurtulmak için kendi Petrol destekli kripto parası Petro’yu piyasaya sürmüş olsa da vatandaşlar bu para birimi de hükümetler tarafından kontrol edildiği için çekimser kalıyor. Dolayısıyla Bitcoin kullanımı ülkede hızla artıyor.

Venezuela’da Bitcoin Hacmi Artıyor
Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi son haberler göre Venezuela’daki yerel BTC işlem hacmine bakıldığında, birçok Venezuela vatandaşının devalüasyondan kaçmak için Bitcoin aldığı görülüyor. Bunun yanında Venezuela, hiper-enflasyonun pençesinde olan Arjantin’e kıyasla çok daha yüksek bir BTC hacmine sahip bir ülke olarak karşımıza çıkıyor…

Kaynak: Beincrypto

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Source link

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu