Kripto Para

DeFi hala odaktayken Cobo, B Serisi finansmanda 40 milyon dolar artırdı

Popüler bir kripto varlık yönetimi platformu olan Cobo, , B Serisi finansmanda 40 milyon dolar topladı. Raporlara göre, gelirler öncelikle DeFi hizmet olarak (DFaaS) geliştirilmesi için kullanılacak. Ayrıca cüzdanlar, ticaret ve stake etme etrafındaki mevcut dijital altyapıyı güçlendirmek için de kullanılacaklar.

Yukarıda bahsedilen haberler, Ekim 2018’de operasyonları uluslararası olarak genişletmeyi amaçlayan 13 milyon dolarlık A Serisi turundan üç yıl sonra geldi. Özel şirket Pekin’de kurulmuştur ve Singapur, Hong Kong ve Seattle’da ofisleri bulunmaktadır.

Bu nedenle, en son finansman turu, şirketin kara para aklamayla mücadele (AML) için yerel düzenleyici lisanslar almasına ve terörizmin finansmanına (CFT) uyumuna karşı koymasına da yardımcı olacaktır.

Bir önceki tur, Çin merkezli DHVC ve Wu Capital tarafından yönetildi ve bu yıl DST Global, A&T Capital ve IMO Ventures’a yayıldı.

Bir açıklamada, CEO ve Kurucu Ortak Discus Fish finansmanı memnuniyetle karşıladı ve ,

dedi

“Asya’da yükselen kripto devrimine olan ilgiyle, özellikle kurumlar arasında artan bir coşku görürken, artan talebi karşılamak için blok zinciri altyapılarını genişletmenin tam zamanı.”

Gerçekten de kurumsal yatırımcılar tarafından DeFi benimsenmesinde bir artış oldu. Chainalysis tarafından yakın zamanda yapılan bir anketi , kurumsal oyuncular tarafından yapılan büyük işlemlerin 2021’in 2. çeyreğinde tüm DeFi işlemlerinin %60’ından fazlasını oluşturduğuna işaret etti.

Curve, Uniswap ve AAVE farklı DeFi platformları olsa da, Cobo’nun DeFi hizmet olarak (DFaaS) kurumsal müşterilerin farklı risk portföylerini hedefleyecektir. CEO ayrıca, fon yönetiminin profesyonel yöneticilerin protokol etkileşimlerini yönetmesini gerektireceğini vurguladı. Düşük riskli transferler otomatikleştirilebilirken, yüksek riskli büyük fon hareketleri çeşitli seviyelerde çoklu imza onayları gerektirecektir, diye ekledi .

DeFi’nin muazzam büyümesine sahip olan diğer önde gelen oyuncular da alana giriyor. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson ‘e göre, örneğin, küçük geliştirme ekiplerine sahip yeni DeFi projeleri artık milyarlarca dolar değerinde.

Vesper’ın kripto yatırımcısı ve kurucu ortağı Matthew Roszak, yakın zamanda DeFi sektörünün 2022’de 800 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor. O ,

dedi.

“Şu anda yaklaşık 80 milyar dolarlık bir DeFi piyasa değerinde oturuyoruz. Benim düşüncem, bundan bir yıl sonra sıfır ekleyecek.”

DeFi alanına odaklanmak için Cobo daha önce şirketin kurumsal saklama hizmetlerine odaklanmak için sabit cüzdan hizmetinden vazgeçtiğini duyurmuştu. Bunu yaparak şirket, 2022’de gelirini ikiye katlayarak 200 milyon dolara çıkarmayı hedefliyor.

Bununla birlikte, Cobo, DeFi fonlarına odaklanan tek kişi değil. Geçen ayın başlarında, Bitwise Varlık Yönetimi de profesyonel yatırımcılara Uniswap ve Aave yatırım fonları sunmak için iki DeFi Kripto Endeks Fonunu duyurdu.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: