Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para

DeFi protokolü yeni iş birliğiyle halka arz öncesi şirketleri tokenize edecek

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Portal, Cointelegraph ile pazartesi günü paylaşılan duyuruya göre halka arz öncesi şirketlerin hisselerini tokenize etmek için HighCircleX (HCX) ile iş birliği yaptı.

Yeni iş birliği, Bitcoin blockchain’inden faydalanarak, özel hisse senetlerine yatırım yapmayı kolaylaştırmayı amaçlıyor. Böylece HighCircleX, geleneksel varlıklar için likidite eksikliği ve değer belirsizliği gibi sorunları çözebilecek.

Duyuruya göre HCX, yatırımlar için bir limitet şirket kuracak. Yatırımcıların şirketin hisselerine sahip olmayacak olsa da, şirketin “sahipliğini temsil eden” tokenler edinmiş olacaklar. Tokenler HCX pazar yerinde alınıp satılabilecek.

Şirketin elde ettiği gelir ise halka arz (IPO) öncesi yatırım satın almak için kullanılacak. Tokenize edilip işlem görebilecek IPO öncesi şirketler arasında SpaceX, Epic Games, Klarna, Automation Anywhere ve Cross River Bank yer alıyor.

Portal Genel Müdürü Chandra Duggirala, yeni iş birliğinin BTC’nin kullanışlılığını artırma misyonuyla ilerlediğini açıkladı:

“Portal, Bitcoin’e gerçek dünya kullanım alanları getiriyor. Daha birçok finansal varlığın Bitcoin blockchain’inde tokenize olduğunu göreceğiz.”

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: