Kripto Para

Digital Pound Foundation, İngiltere'nin 'yenilikçi dijital ekonomiye geçişi' üzerinde çalışacak

Digital Pound Foundation, CBDC geliştirme için bağımsız bir kuruluş olarak 14 Ekim’de bugün başlatıldı. Projenin amacı, “iyi tasarlanmış bir dijital Pound ve dijital para ekosisteminin uygulanmasını” içeriyor.

“Vakıf, dijital bir Pound’un BirlVerge Krallık’ın yenilikçi, kapsayıcı bir dijital ekonomi ve topluma geçişinin temelini oluşturacağına inanıyor.”

Uluslararası Ödemeler Bankası’nın birçok yönergesinden birine dayanarak, forum hem kamu hem de özel sektörün “yeni dijital para ortamında oynayacak bir rolü” olacağını kabul etti.

Vakıf, dijital Pound’un lansmanına hazırlanırken, kaynakları derleyip küresel çapta kurumlarla paylaşacağını da belirtti. Digital Pound Foundation Başkanı Jeremy Wilson, dedi ki,

“Dünya, yeni bir para biçiminin faydalarını gerçekleştiren küresel bir laboratuvar haline geldi. Bu değişimin toplumsal sonuçları herkesi etkileyecek. Digital Pound Foundation, BirlVerge Krallık’ı bunu herkesin yararına getirmesi için desteklemeyi amaçlıyor.”

Geçen ay, İngiltere Bankası , Mali Politika Komitesi tarafından yapılan bir değerlendirmenin, kripto varlıklarının şu anda BirlVerge Krallık’ta finansal istikrar riski oluşturmadığını tespit ettiğini yorumladı.

Yakın zamanda, merkez bankasının finansal istikrardan sorumlu başkan yardımcısı Jon Cunliffe , yatırımcıların spekülatif yatırımlarda para kaybetmelerinin bir endişe konusu olduğunu ancak kendi başına bir finansal istikrar sorunu teşkil etmediğini kabul etti.

Yatırımcı koruma yönetmeliği?

Bununla birlikte, güncelleme, İngiltere Merkez Bankası başkanının, yargı bölgelerinde kripto düzenlemelerine acil ihtiyaç duyulması çağrısında bulunur. Cunliffe bir konferansta , “desteklenmemiş kripto varlıkları ve yatırımcı koruması konusunda haklı endişeler olduğunu” söyledi.

2008 benzeri bir çöküşün “kriptonun içsel değerinin olmaması ve bunun sonucunda fiyat oynaklığı göz önüne alındığında kesinlikle makul bir senaryo” olduğunu söylemeye devam etti. Ayrıca taslak yönergelerdeki bir gecikmenin, stabilcoin piyasasını sadece iki yıl içinde on altı kat artırdığını belirtmekte gecikmedi.

Yanıt olarak, Hargreaves Lansdown’da kıdemli bir yatırım ve pazar analisti olan Susannah Streeter alıntılandı ,

“Düzenleyiciler ve merkez bankaları, yeni merkezi olmayan ödeme teknolojisini teşvik etme ihtiyacının farkında olarak, ancak daha geniş finans sektörüne bulaşan kaçak spekülasyonları önlemek için yeterli kuralların uygulanmasını sağlayarak zorlu bir ip üzerinde yürüyorlar.”

Bu arada, ülkelerdeki kurumlar CBDC araştırmalarını hızlandırıyor. Geçen ay Singapur Avustralya, Malezya ve Güney Afrika ile güçlerini birleştirerek merkez bankası dijital para birimlerinin kullanımını test etmek için bir BIS girişimine öncülük etti.

Bu arada Çin, Şubat 2022’deki kış oyunları sırasında e-CNY’sini başlatmak isteyen öncü ülkedir. Ayrıca, şimdi G7 maliye bakanları ve merkez bankacıları da temel ilkeler üzerinde çalıştılar [ 19459003], piyasaya sürüldükten sonra finansal istikrarı sağlamak için bir perakende CBDC.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

# isim Hacim (24 saat) ülke kurulmuş Resmi internet sitesi

Digital Pound Foundation, İngiltere'nin 'yenilikçi dijital ekonomiye geçişi' üzerinde çalışacak yazısı ilk önce KoinKoine.Com üzerinde ortaya çıktı.

Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: