Kripto Para

Dogecoin: Büyümeyi tetiklemek için Elon Musk’a olan güvenini aşacak mı?

Kısa bir sürede, Dogecoin (DOGE), mem tabanlı kripto para birimi, en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olarak ortaya çıktı ve yıldan yıla muazzam bir büyüme kaydetti. Kripto paranın etrafındaki şakalar, memler ve spekülasyonlar devam ederken, DOGE’nin kazanımları onu “ayın önüne” itti.

CoinGecko’nun en son üç aylık kripto para birimi raporuna göre ,

“2. çeyrekte piyasa bir mem çılgınlığına girdi. Dogecoin (DOGE), %366’lık etkileyici bir kazançla paketi yönetti.”

DOGE, aşağıda görüldüğü gibi, BTC ‘ü bile geride bırakarak önemli bir zirve gösterdi. Bu arada, Bitcoin %40’lık bir kayıp yaşadı.

Kaynak: Coingecko

Buna ek olarak, Coinbase tarafından derlenen ve Markets Insider tarafından yayınlanan rakamlara göre “Dogecoin ticaret hacimleri yılın ikinci çeyreğinde dünyanın önde gelen kripto para borsalarında %1.250 arttı” . Dahası, DOGE’nin ortalama işlem hacmi, ilk çeyrekte günde yaklaşık 74 milyon dolar işlem görerek, Nisan’dan Haziran’a kadar günde 995 milyon dolara yükseldi.

Bu artış, esas olarak iki önemli faktör, Elon Musk’ın Twitter ” kampanyaları ” ve DOGE’nin büyük borsalardaki listeleri nedeniyle tam bir sürpriz değil.

Örneğin, milyarder Twitter resmini sekizinci en büyük Kripto paraya desteğini göstermek için güncelledikten sonra DOGE %10’dan fazla arttı. Tesla CEO’sunun bu tek eylemi, meme-coin fiyatının bir gecede 0.18 dolardan 0.20 doların üzerine çıktığını gördü.

Ayrıca, Coinbase , eToro ve Gemini gibi büyük borsalar artan ilgiler arasında belirteci listeledi.

DOGE, gelişimsel açıdan da trend olmuştur. Çok uzun zaman önce, geliştirici Patrick Lodder , iki teklif sundu; bunlardan ilki, Bitcoin gibi diğer blok zincirlerinde bulunanlara benzer fayda tabanlı özellikler ekler. İşlem ücretleriyle ilgili ikinci teklif, diğer şeylerin yanı sıra ortalama ücreti %99 oranında azaltacaktır. Bu yükseltmeler sayesinde Dogecoin ayrıca ayrılmış tanık ( SegWit ) özelliğini de içerecek.

Bu tür girişimlerle DOGE, Elon Musk veya diğer ünlülerin desteği gibi tetikleyicilere güvenmek yerine potansiyel olarak tutarlı bir şekilde başarılı olabilir.

Aksine, DOGE son zamanlarda daha önce elde ettiği kazanımların bir kısmını silmek için büyük bir düzeltme yaşıyor. Basın zamanında, son 24 saat içinde yaklaşık %10’luk bir gerileme ile 0.17 $’dan işlem görüyordu .

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: