Kripto Para

Dogecoin Fiyat Analizi: 10 Haziran

Dogecoin’in fiyatı uzun vadede düşüşe geçti ve güçlü bir destek bulmaya çalıştı. Bitcoin’in değeri toparlansa da, DOGE’nin değeri, basın sırasında 0.09 $ aralığında sınırlı kaldı.

DOGE, 43.54 milyar dolarlık piyasa değeri ile 0.3296 dolar değerinde işlem görüyordu.

Dogecoin 12 saatlik grafik

Kaynak: DOGEUSD TradingView’de

Dogecoin’in fiyatı 0,2964 ile 0,3822 dolar arasında konsolide edildi. Bu aralık, istikrarı sağlamak için ideal fiyat aralığı olarak belirlenmiştir. Artık piyasa hızlı düzeltmelere tanık olduğundan, bu aralık satışlar sırasında DOGE’ye yardımcı olacak.

Akıl Yürütme

Bu aralık daha önce test edildi ve son derece yüksek düşüş momentumu nedeniyle fiyat yalnızca bir kez düştü. Ancak, 50 Hareketli ortalama mum çubuklarının üzerindeyken oynaklık düşük kaldı. Bu, düşüş eğilimine rağmen fiyatın çılgınca hareket etmediğini gösterdi.

Fibonacci düzeltme aracı, konsolidasyonun %26,6 ile %38.2 seviyeleri arasında gerçekleştiğini vurguladı. Bu fiyat aralığı yatırımcılardan destek aldığından, Fib izlemesi satış baskısını uzak tutmaya da yardımcı olacak.

Eğilim henüz tersine dönme belirtileri göstermediğinden konsolidasyon devam edebilir. Yönlü Hareket Endeksi, piyasada aşağı yönlü baskının işareti olan -DI’nin baskın kaldığını kaydetti. ADX, trend gücünün bir işareti olan 21’de kaldığından, bu baskı piyasada güçlü bir şekilde desteklendi.

Önemli seviyeler

Giriş düzeyi: 0,3263 ABD doları
Kâr elde et: 0,2850 ABD doları
Durdurma düzeyi: 0,3573 ABD doları
Risk ve Ödül: 1,33

Sonuç

Mevcut Dogecoin piyasası bir konsolidasyon aşamasından geçiyordu. Oynaklık düşük kalsa da, fiyat düşüş baskısına tanık oldu ve dar bir aralıkta hareket etti. Düzeltmeler devam ettikçe DOGE bu seviyede saklanabilir ve artan ivme ile trend değişimine tanık olabiliriz.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: