Kripto Para

Dogecoin hakkında bunu iddia etmek abartı olmaz

Bir şarkı kripto para biriminin fiyatını etkileyebilir mi? Aklı başında biri bunu inkar eder, değil mi? Ancak bu sefer tek fark, söz konusu iddianın blöf olmaması. Perşembe günü kripto alanında da aynı şeyin yaşandığını söylemek abartı olmaz.

Kaynak: TradingView

Patti Page’in efsanevi şarkısı “Pencerede ne kadar köpek var?” Dogecoin’in fiyatını son zamanlarda yüzde 12 artıran şey olabilir. Mem-coin, Tesla CEO’su Elon Musk’un tweet atmasından hemen sonra ironik bir harekete maruz kaldı.

Musk şimdi, tweet atarak Kripto paranın fiyatını defalarca değiştirmeyi bir rutin haline getirdi. Dahası, 24 saatten daha kısa bir süre önce Musk, madalyonun nihai hodler olduğunu da ortaya çıkardı, ,

“Evet, Doge satmadım ve satmayacağım.”

Bunun fiyat üzerinde ani bir etkisi olduğu açıktı ve Twitter’daki Doge topluluğu da aynı konuda oldukça heyecanlı görünüyordu. Bir kez daha , yakın gelecekte Kripto paranın fiyatının 1 $ işaretine ulaşmasını tasavvur ediyorlar .

Dahası, Musk bu tweet’i bırakmadı. Tesla’nın yöneticisi, daha yüksek enerjili şakalaşmaya daha da fazla düşerek, DOGE’nin hash gücünün 0.1kWh aralığına dokunma potansiyeline sahip olduğunu iddia etti. Musk ayrıca, tek katmanlı ağların gelecekte tüm insan işlemlerini gerçekleştirebileceğini belirtti. Ek olarak, ademi merkeziyetçi finansmana ulaşmak onun sözleriyle “asil” ve “önemli” bir hedeftir.

Bir zamanlar SNL destanından önce rahatlıkla ilk beşte yer alan mem-coin, baskı sırasında ayaklarını yedinci sırada buldu. O zamanlar DOGE, 49 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değerine sahipti.

Musk’ın tweetleri fiyat üzerinde hemen bir etki yaratıyor, ancak ölçümler madalyonun daha uzun süreler boyunca aynı yoğunluğu sürdüremediğini gösteriyor. Yeni başlayanlar için, yazı yazılırken son 24 saate kıyasla sadece yüzde 1’lik düşüşle karşılaştırıldığında, Kripto para haftalık yüzde 25’lik bir düşüşün sonundaydı.

Kaynak: IntoTheBlock

Yukarıdaki grafikte de belirtildiği gibi, büyük işlemlerin sayısı da, topluluğun Twitter’daki yutturmacasının aksine, 20 Mayıs’ta neredeyse hiç sarsılmadı. Hemen ardından Musk’ın tweet’ine olumlu tepki verdikten sonra, madalyonun fiyatı da düşmeye başlamıştı.

Dahası, diğer Into the Block göstergeleri , mem coin ile ilgili piyasa duyarlılığının “düşüş” olduğuna işaret etti. Mülkiyet çizelgeleri da benzer bir hikaye ördü. Kripto parayı elinde tutan adres sayısı, Ocak ayındaki 2,26 milyona kıyasla 1,98 milyona düştü.

Sonuçta DOGE, Elon Musk’ın müziğiyle sadece kısa vadede dans ediyor. Yine de Musk isterse bu iddia da yakın gelecekte bir şaka haline gelebilir!

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: