Kripto Para

Dogecoin piyasasındaki bir tüccar için tek güvenli strateji şudur:

Sorumluluk Reddi:  Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır

2021 şimdiye kadar kripto para birimleri için oldukça hareketli bir yıl oldu. Yıl, DeFi jetonlarının, NFT’lerin ve akıllı sözleşme platformlarının popülaritesinde bir artış gördü, ancak en merak edilen durum, birçoğunun hala “meme jeton” olarak adlandırdığı Dogecoin oldu. 2021’in ilk birkaç ayı boyunca agresif alımlar, DOGE’nin kendisini sadece bir şaka gibi gösteren bir gölgeden uzaklaşmaya çalışırken 0,739 $’lık rekor seviyelere yükseldiğini gördü.

Bununla birlikte, 19 Mayıs’taki kripto çöküşü, DOGE’nin gidişatını ciddi şekilde engelledi ve son zamanlarda, onun fayda faktörüne da sorular yöneltildi. Yazma sırasında, Dogecoin son 24 saatte %5 düşüşle 0.174 $ seviyesinde işlem görüyordu.

Dogecoin Günlük Tablosu 

Kaynak: DOGE/USD , TradingView

DOGE’nin son rallisi, Haziran sonu ile Temmuz başı arasında 0.163 $’dan 0.28 $’a %73’lük bir artış şeklinde geldi. Bu hamleyi yaptıktan sonra, DOGE 0.163 $’lık savunma hattına doğru düşerek boğa rallisi sırasında elde edilen kazanımların neredeyse tamamını reddederken, genel bir ticaret ilgisi ve hacim eksikliği fiyata zarar verdi.

Aynı zamanda endişe verici olan şey, piyasada düşüş eğilimi yüksek olduğundan, DOGE’nin Ekim 2020’den bu yana ilk kez 200-SMA’sının (yeşil) altına kaymasıydı. 0.163 $ ‘ın bir sonraki DOGE rallisini tetikleyebileceği yönünde bir argüman yapılabilir, ancak başka bir kırılma tehdidi göz ardı edilemez.

Akıl Yürütme 

Göreceli Güç Endeksi, son birkaç gündür aşırı satım bölgesinde işlem görüyor – Fiyatta bir geri dönüşü garanti eden bir alan. Endeks, DOGE’nin önceki rallisinde de benzer bir konumdaydı. Bununla birlikte, Yönlü Hareket Endeksi’nin -DI +DI’den daha da uzaklaştı ve düşüş eğiliminin güçleniyor olabileceğini öne sürdü.

Bu gelişme, DOGE’nin -DI ve +DI inçlerini birbirine daha yakın gören önceki yükselişi sırasında görülene aykırıydı. Müthiş Osilatör bir miktar yükseliş momentumu gördü, ancak aynı şey kuzeye doğru bir fiyat dalgalanmasını tetiklemek için yeterli değildi.

Sonuç

Dogecoin için yükseliş söylemini destekleyen bazı kanıtlar olsa da, 0.163 dolara yaklaştığında, yatırımcılar uzun bir ticarete girmeden önce dikkatli olmalılar. 200-SMA’nın (yeşil) altında bir kapanış, önümüzdeki günlerde kayıpları artırabilir ve şu anda piyasadaki en güvenli bahis bekle ve izle stratejisi olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: