Kripto Para

Dogecoin'deki bu düşüş formasyonuna nasıl ve ne zaman kısa devre yaptırılır?

Elon Musk her zamanki tuhaflıklarına devam etti – eksantrik Milyarder kısa süre önce Twitter’da Shiba Inu’yu içeren profil resmini değiştirdi. Kripto meraklıları ve gözlemciler, grafiklerde oldukça sessiz kalan Dogecoin referansına dikkat çekti. Kripto para birimi anında %15’lik bir artışla yanıt verdi ancak patlayıcı hareketin ardından piyasaya toz çöktüğü için düşüş hareketine devam etti. Yazma sırasında, Dogecoin son 24 saatte %4,6 düşüşle 0.1794 $ seviyesinde işlem gördü.

Dogecoin Günlük Tablosu 

Kaynak: DOGE/USD , TradingView

Dogecoin’in grafiğine daha yakından bakıldığında, yükselişinin Elon Musk’ın Twitter varlığından bağımsız bir dizi nedenden dolayı tetiklenmiş olabileceğini gösterdi. Evet, bu tür olaylar zaman zaman oluyor. Örneğin, 200-SMA’nın (yeşil) altındaki bir hareket, fiyatta keskin bir artışa yol açan gerici satın alma ile karşılanabilir.

Ralli ayrıca 0.17-0.16 dolarlık bir savunma bölgesinde tetiklenmiş olabilir. Bununla birlikte, 0.75’lik Bitcoin ile güçlü korelasyonu, işlem gören fiyatlar daha geniş pazarla birlikte güneye doğru hareket ettikçe bir kez daha başladı. DOGE 0.161 doların altında kapanmayı başarırsa, 0.120 dolara %26’lık bir düşüş daha mümkün olabilir. Bu aynı zamanda DOGE’nin azalan üçgeninden bir kırılmaya da yol açacaktır.

Akıl Yürütme 

Göreceli Güç Endeksi son birkaç hafta içinde aşırı satım bölgesine yaklaştı ve henüz bir geri dönüşün gerçekleşmemiş olması piyasada ciddi bir zayıflığın işaretiydi. On Balance Volume, satış baskısının satın alma baskısını aşmaya devam etmesiyle düşüşünü sürdürdü. Ayrıca, Aroon yükselişi %0’a yakınken, Aroon düşüşü %100’e yakındı – henüz herhangi bir geri dönüş belirtisi göstermeyen güçlü bir düşüş eğilimine işaret eden bir bulgu.

Sonuç 

Kısa devre Dogecoin piyasasında gitmenin yolu olmuştur ve yatırımcılar da ilerlemek için aynı stratejiyi benimsemelidir. Ancak, başka bir kısa pozisyona girmeden önce 0.161 doların altında bir hareketin onaylanması beklenmelidir. Tersine, yükseliş sonucu, 0,215 dolarda bulunan günlük 20-SMA’nın (kırmızı) üzerinde bir harekete bağlı olacaktır.

 

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

# isim Hacim (24 saat) ülke kurulmuş Resmi internet sitesi

Dogecoin'deki bu düşüş formasyonuna nasıl ve ne zaman kısa devre yaptırılır? yazısı ilk önce KoinKoine.Com üzerinde ortaya çıktı.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: