Kripto Para

Dogecoin’in ŞİMDİ ayağa kalkması için bu uyuyan piyasa katılımcılarına ihtiyacı var

Kripto piyasasının en popüler meme Kripto parası olan Dogecoin, iki aydan fazla bir süredir düşüş trendinin sonunda. Altcoin, SNL fiyaskosundan sonra kendini diriltmeyi başaramadı ve kendi kendini ilan eden “ DogeFather ” de güçlerinin çoğunu kaybetmiş gibi görünüyor. Aslında DOGE, CoinMarketCap’teki sıralamasına zar zor tutunuyordu.

Altcoin, basın zamanında sekizinci sıradaydı ve 0.1761 dolardan işlem görüyordu. Şu anda, topluluğun bir zamanlar ulaşılabilir görünen 1 dolarlık hayali şimdi son derece uzak görünüyor.

DOGE son zamanlarda neden düşük performans gösteriyor? Herhangi bir kullanım durumu olmadan, bu alternatif yalnızca spekülasyon ve topluluk üyeleri tarafından sosyal medyada aşılanan yutturmaca tarafından desteklendi. Ancak, son birkaç hafta içinde, bu bile, Mayıs ayının en yüksek seviyelerine yakın hiçbir yerde aynı şekilde düşüyor.  

Kaynak: Santiment

Altcoin yatırımcılarının hareketsiz durumu, DOGE’nin fiyatının fazla hareket görmemesinin bir başka önemli nedeni olabilir. 75 günden biraz fazla bir süre içinde, aktif yatırımcıların sayısı %50’den fazla düştü.  

Örneğin, Mayıs ayında 713 binden fazla yatırımcı adresi etkindi. Sayı geçen ay 312 bin’e düştü ve yazı yazılırken aynı rakam sadece 297 bin idi.  

Kaynak: IntoTheBlock

İlginç bir şekilde, kruvazörler (1-12 ay boyunca Kripto paralarını elinde tutan piyasa katılımcıları) şu anda DOGE piyasasının kontrolünde. Mayıs ayında sadece 1,25 milyon aktif adres, Haziran ayında 1,81 milyona çevrildi ve yazı yazılırken 1,80 milyonda kaldı.

Peki, bu yükselen trend ne anlama geliyor? Eh, bir zamanlar yatırımcı olan piyasa katılımcıları şimdi kruvazör haline geldi. Fiyat düşüş eğiliminde olduğundan, bu katılımcılar karlarını rezerve edemediler ve piyasada kalış sürelerini uzatamadılar.

Ek olarak, kârsızlık yönü “Para İçinde/Dışarıda” göstergesi ile kanıtlanabilir. Metrik, yaklaşık %73,41 adresin parasız olduğunun altını çizdi. Bu, esasen DOGE’nin basım fiyatının, Kripto paranın satın alındığı ortalama maliyetten çok daha düşük olduğu anlamına geliyordu.

DOGE’nin yaralı fiyatına tuz eklemek için büyük işlemlerin sayısı da düştü. 15 Temmuz’da sadece 1.23k büyük DOGE işlemi gerçekleşirken, Nisan ayının ikinci yarısında aynı işlem 2.2k ile 11k arasında değişti. Ek olarak, son birkaç gün içinde, ayıların sayısı boğa benzerlerini aştı ve bu da yine DOGE’nin fiyatı için iyi bir işaret değildi.

Şimdi, ancak yatırımcılar DOGE arenasına geri döndüklerinde işlem sayısı artabilir, boğalar kontrollerini geri alabilir ve kayıplar silinebilir. Bütün bunlar, geriye dönüp bakıldığında, bir yükselişe yol açacaktır. O zamana kadar, DOGE’nin sağlığı bozulmaya devam edebilir ve belki de Musk bile bu konuda hiçbir şey yapamaz.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: