Kripto Para

Dolandırıcılar Yine Hareketlendi! Bitcoin Düşüşü Mü Geliyor?

© Reuters.

Kripto para sektörünün 2019 yılının ikinci yarısında yaşanan (BTC) düşüşünden sorumlu tuttuğu PlusToken ponzi yapısı, yeniden harekete geçmiş gibi duruyor.

PlusToken aslında sektörün en büyük kripto para dolandırıcılık şemalarından birisi olarak biliniyor ve dolandırarak elde ettikleri BTC miktarının milyarlarca dolara denk geldiği tahmin ediliyor. PlusToken bundan aylar önce de yüz milyonlarca dolarlık BTC transferleri ve daha sonra satışları ile Bitcoin fiyatını baskılamıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

PlusToken BTC’leri Harekete Geçti
Ambcrypto’nun aktardığı yeni bir habere göre ise, PlusToken yeniden harekete geçti ve 11.999 BTC’yi transfer etti. PlusToken’in belirli aralıklarla BTC sattığı ve yüklü satışların fiyatı aşağıda tuttuğu biliniyor.

Belki de Bitcoin’in bundan birkaç gün önce artışa geçmesine rağmen yeniden 10.000 dolar altına inmesinin sebebi de PlusToken şemasıydı. Primitive Crypto‘nun kurucu ortağı Dovey Wan tarafından paylaşılan tweet içerisinde PlusToken’in 117 milyon dolar değerinde BTC’yi bilinmeyen bir cüzdandan diğerine aktardığı görülebiliyor.

Feragat: ParaBorsa.Org would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore ParaBorsa.Org doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

ParaBorsa.Org or anyone involved with ParaBorsa.Org will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.
Source link

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu
Kapalı